Radosław Sikorski

i

Autor: Wikipedia

Jak uniknąć płacenia abonamentu RTV? Radosław Sikorski pokazał sprytny sposób

2020-09-28 21:15

Radosław Sikorski opublikował list, który jest odpowiedzią na żądanie zapłaty abonamenty RTV. List adresowany jest do do kierowniczki Poczty Polskiej Wydział Abonamentu RTV.

Radosław Sikorski argumetuje brak wnoszenia opłat w związku z brakiem odbiorników w swoim gospodarstwie domowym. Ja twierdzi można sprawdzić, że na jego nieruchomości nie ma żadnych anten do odbioru sygnałów telewizyjnych i radiowych. Sikorski pisze, że nie może zapłacić "za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia"

"Wedle wszelkich relacji w alternatywnych mediach, dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednej partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane. Polskie Radio i Telewizja są dziś rozsiewnikami radykalizmu, antysemityzmu, ataków personalnych na opozycję, torii spiskowych oraz zwykłych bredni." - czytamy w liście Sikorskiego. Sikorski dodaje, że jego opinia jest zbieżna z opinią międzynarodowej instytucji OBWE, która krytycznie ocenia niezależność telewizji publicznej. Europoseł zauważa, że pośrednio płaci na utrzymanie mediów publicznych. Na koniec Sikorski prosi o zrozumienie i pozytywne rozpatrzenie jego odwołania.

Radosław Sikorski - Express Biedrzyckiej