Michał Dworczyk

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Michał Dworczyk, szef KPRM

Miały paść konkretne nazwiska

Jak nie Kuchciński, to kto zastąpi Michała Dworczyka? Możliwe scenariusza

2022-10-05 10:18

Już od jakiegoś czasu nie milkną domysły na temat następcy byłego szefa KPRM Michała Dworczyka. Nieoficjalnie mówi się o byłym marszałku Sejmu Marku Kuchcińskim, na razie jednak nikt oficjalnie nie potwierdził tej informacji. A jeśli nie on, to kto zająłby stanowisko szefa Kancelarii Premiera? Pojawią się kolejne scenariusze.

Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Michała Dworczyka, choć kandydat miał już dostać odpowiednią propozycję. Jak mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, ten miał jeszcze nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, nie zdradził jednak, o kogo chodzi. Według domysłów propozycja miała zostać skierowana do Marka Kuchcińskiego, który stracił stołek marszałka Sejmu w 2019 roku, po ujawnianiu jego podróży rządowymi samolotami w celach prywatnych.

Inne nazwiska "na giełdzie"

Jak podaje RMF FM24, to jednak nie jedyne nazwisko, jakie jest brane pod uwagę. Podobno słychać też pogłoski o Zbigniewie Hoffmannie z rządowego komitetu ds. bezpieczeństwa, byłym wiceministrze zdrowia Januszu Cieszyńskim czy rzeczniku rządu Piotrze Müllerze. To jednak nieoficjalne pogłoski, a politycy PiS nie chcą uchylić rąbka tajemnicy. Może się okazać, że ostateczna decyzja zostanie ogłoszona do końca tego tygodnia. W rozmowie z „Super Expressem” prof. Rafał Chwedoruk podkreślał, ze wybór następcy Michała Dworczyka będzie ważnym znakiem dla wyborców: czy zdecydują się na osobę młodą czy doświadczoną, czy będzie to osoba z otoczenia Mateusza Morawieckiego, czy z głównego nurtu PiS.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ TAJEMNICZĄ MAŁŻONKĘ MICHAŁA DWORCZYKA

Sonda
Czy Marek Kuchciński byłby dobrym następcą Michała Dworczyka?
dr Mirosław Oczkoś: "Ewidentnie premier Morawiecki jest politycznym zombie. Jego już nie ma" [Express Biedrzyckiej]