SEDNO SPRAWY

Jacek Sasin zapytany o ceny paliw od stycznia 2023. Pójdą mocno w górę? Minister wprost

2022-11-29 8:53

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych gościł w "Sednie sprawy" na antenie Radia Plus. Polityk przyznał, że trzeba rozmawiać o tym, co się działo ws. polityki energetycznej jeszcze w czasie rządów PO. Zabrał też głos na temat tego, jak mogą kształtować się ceny paliw w przyszłym roku.

Jacek Sasin, czyli szef Ministerstwa Aktywów Państwowych w rozmowie z Jackiem Prusinowskim od razu został zapytany o to, co zapowiadał w poniedziałek Jarosław Kaczyński, czyli komisję ds. polityki energetycznej, od czasów rządów PO: - W tym czasie najwięcej złego się stało, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo energetyczne - przyznał Sasin zapytany o to, czy to "grillowanie PO". - Jest co badać - ocenił krótko Sasin. Dopytany o sprawę przypomniał, że w okresie rządów PO dochodziło do dziwnych wątków związanych z negocjacjami z Rosjanami: - To trzeba pokazać, dlaczego takie próby uzależnienia Polski od rosyjskiego gazu zapadały. 

Sasin na temat tego, czy od stycznia 2023 ceny paliw pójdą mocno w górę: - Mam nadzieję, że tak nie będzie. Przypomnę, że w ramach tarczy antyinflacyjnej zredukowaliśmy VAT do zera, niestety musimy w skutek decyzji Komisji Europejskiej go przywrócić. (...) 

W rozmowie pojawił się również temat węgla, Jacek Sasin zapewnił, że węgla nie zabraknie. - Węgla nie zabraknie na pewno. Do końca tego roku nie zabraknie, a po nowym roku będzie go znacznie więcej, niż deklarują samorządy, mówiąc o tym, ile potrzebują. 

Jacek Sasin to jeden z najważniejszych polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Wiceprezes Rady Ministrów, minister Aktywów Państwowych, przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Poseł na Sejm z listy PiS VII, VIII i IX kadencji (od 2011).

Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany