Jacek Ozdoba: kariera w cieniu rodzinnej tragedii

i

Autor: East News

O co chodzi?

Jacek Ozdoba szczerze o rządzie Morawieckiego. Mówi o swojej roli

2023-11-30 19:24

Minister Jacek Ozdoba słynie ze swoich wypowiedzi krytykujących dawną opozycje. Bez skrupułów przerywał politykom KO ich konferencje, a ostatnio w Sejmie wzbudził wielkie emocje mówiąc o liderze PO Donaldzie Tusku i Władimirze Putinie. Teraz polityk mówił o rządzie tworzonym przez Mateusza Morawieckiego.

Jacek Ozdoba jest jednym z ministrów tworzących nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Jakie będą jego kompetencje?- Precyzyjnie chodzi o to, aby wszystkie interwencje obywatelskie, które realizował m.in. pan minister Michał Wójcik, były monitorowane i podejmowane w departamencie, który nadzoruję. Będę członkiem Rady Ministrów, który podejmuje ponad resortami problemy obywateli – mówił w RMF FM.

Polityk odniósł się także do opinii, że rząd Mateusza Morawieckiego nie ma realnej szansy na poparcie od sejmowej większości. - Obowiązkiem parlamentarzysty, który należy do ugrupowania, które wygrało wybory, jest próba stworzenia rządu, bo tak zdecydowali wyborcy. A prawem obywatelskim jest również to, żeby wyborca mógł zdecydować o tym, że ktoś go reprezentuje – stwierdził Jacek Ozdoba.

Minister skrytykował także nową koalicję, tworzoną przez KO, Trzecią Drogę (PSL i Polskę 2050) i Lewicę. - W rozmowach kuluarowych padają hasła, że nie jest najlepiej w tym galimatiasie. Mówię z perspektywy tego, co usłyszałem, czyli galimatias po drugiej stronie. Pogodzić lewicę, centrum, panią Jachirę, Giertycha... – ocenił.

W naszej galerii możesz zobaczyć stracie Jacka Ozdoby w Sejmie:

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Adrian Zandberg nie ma złudzeń: „Mateusz Morawiecki powinien oddać pałeczkę w tej sztafecie"