Szymon Hołownia

i

Autor: FB/Szymon Hołownia

O co chodzi?

Hołownia przyznał się do błędu. "Przepraszamy"

2023-06-12 13:53

Szymon Hołownia, który zaprosił wszystkie parlamentarne ugrupowania do wzięcia udziału w konsultacjach o edukacji, przyznał, że czeka na to spotkanie. Jesteśmy otwarci, czekamy - stwierdził na konferencji prasowej. Lider Polski 2050 przeprosił również za błąd. O co dokładnie chodzi?

Szymon Hołownia w piątek przedstawił pierwszą wspólną propozycję od Trzeciej Drogi. Politycy Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego chcieliby przeznaczać 6 proc. PKB na edukację. Zaprezentowano również na co dokładnie miałyby iść środki wypłacane na oświatę. Były kandydat na prezydenta zapowiedział także, że na konsultacje zostały zaproszone wszystkie parlamentarne ugrupowania. Co ciekawe, na ten moment udział w spotkaniu potwierdziło jedynie... Prawo i Sprawiedliwość. - Potwierdzamy swój udział w debacie nt.przyszłości edukacji. Mamy nadzieję na poważną, merytoryczną rozmowę. W spotkaniu weźmie udział nasz przedstawiciel. Polacy zasługują na konkrety - napisał na Twitterze rzecznik rządzącego ugrupowania, Rafał Bochenek. Na spotkanie nie wybierają się natomiast przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. 

Jeszcze przed południem, partia Szymona Hołowni informowała, że konsultacje zostały odwołane. Dopiero potem, podczas konferencji prasowej, Szymon Hołowni przyznał, że doszło do błędu podczas komunikacji i przeprosił za zaistniałą sytuację.

B.BUDKA: KOSINIAK I HOŁOWNIA NIE DOTARLI DO MIKROFONU, A MIELI PRZEMAWIAĆ
Nasi Partnerzy polecają