Hołownia

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Hołownia

Co proponuje polityk?

Hołownia o 800 plus. Ma inną propozycję

2023-05-16 22:16

Szymon Hołownia w jednoznaczny sposób odniósł się do podniesienia świadczenia 500 plus o 300 złotych. Skrytykował przy okazji propozycje Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. - Szafowanie takimi obietnicami na pięć miesięcy przed wyborami nie jest do końca poważnym traktowaniem wyborców - ocenił.

Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej w niedzielę, 14 maja, zapowiedział, że od 1 stycznia 2024 roku świadczenie 500 plus zostanie podniesione o 300 złotych. Krok dalej poszedł Donald Tusk, który zaproponował, by takie rozwiązanie wprowadzić już na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Lider PO zapowiedział również, że projekt nowelizacji w tej sprawie jego partia złoży 17 maja. Byłemu premierowi zdążył już odpowiedzieć Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że w obecnej sytuacji podniesienie świadczenie nie jest dobrym pomysłem ze względu na wysoką inflację.

Hołownia o waloryzacji 500 plus

Do sprawy postanowił się odnieść także Szymon Hołownia. Jak stwierdził, jego partia nie popiera żadnego z pomysłów i uważa, że w sprawie wypłaty świadczenia powinno się wprowadzić kryterium dochodowe. Jak przyznał, swój pomysł ma również PSL, które chce by 500 plus przyznawać tylko tym, którzy pracują. - Nie ma dzisiaj w Polsce miejsca na rozdawanie wszystkiego wszystkim. Dzisiaj mądre polskie państwo powinno pomagać tym, którzy rzeczywiście potrzebują, bo pomaga z naszych wspólnych pieniędzy, i ta pomoc powinna być mądra, celowana, nieskierowana do wszystkich po równo - powiedział Szymon Hołownia.

Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA
Sonda
Jak oceniasz podwyżkę 500 plus do 800 zł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany