Łukasz Schreiber, Marianna Schreiber

i

Autor: KPRM, INSTAGRAM Łukasz Schreiber, Marianna Schreiber

Historia wielkiej miłości Marianny i Łukasza Schreiberów. Jak się poznali?

2022-06-16 12:30

Marianna Schreiber po swoim udziale w programie "Top Model" od razu znalazła się u szczytu sławy. Jest żoną ministra rządu Mateusza Morawieckiego Łukasza Schreibera. Są wyjątkowo udanym i zgodnym małżeństwem, choć bardzo się różnią. Ona niegdyś pedagożka z katolickiej szkoły. On, absolwent administracji zaangażowany w politykę od wielu lat. Jaka była historia ich miłości?

Jak to się zaczęło? Przypadkowe spotkanie Marianny i Łukasza Schreiberów

W najnowszej publikacji "Polityki" pojawiła się publikacja "Związek dwupartyjny", w której opisano szczegóły związku Schreiberów. Wcześniej nikt nie wiedział, jak tak naprawdę doszło do pierwszego spotkania i jak zaczęła się ich relacja. Wszystko zaczęło się jesienią 2013 roku w Złotych Tarasach. Marianna wówczas miała 19 lat i studiowała pedagogikę. Jest córką farmaceutki, a ojciec wykładał na różnych uczelniach. Kilka lat temu odszedł z tego świata. Rodzice byli po rozwodzie, a w domu się nie przelewało. Nigdy wcześniej nie interesowała się polityką. Łukasz w momencie początków znajomości miał 26 lat i był absolwentem administracji. Od 10 lat już udzielał się politycznie. Był też asystentem posła Kosmy Złotorowskiego. Miał już swoją historię, ponieważ był po rozwodzie i miał już jedno dziecko. Połączyła ich wielka miłość. W 2015 oku wzięli ślub cywilny, a jakiś czas później kościelny. Gdy siedem lat temu wszedł na ostro do polityki, na stałe jako rodzina przenieśli się do Warszawy. W dniu zaprzysiężenia na świat przyszła ich córka. Politykowi udało się pojawić i na Wiejskiej i być przy żonie i dziecku w tym wielkim dniu. Obecnie wiodą naprawdę szczęśliwe życie, choć jak wspominała Marianna w wywiadzie dla Onet Rano: "Nie rozmawiamy w domu o polityce, żeby nie psuć atmosfery. Bardzo kocham swojego męża."

Od jakiegoś czasu Marianna Schreiber prowadzi program dla "Super Expressu" pt. "Mam tego dość", w którym otwarcie krytykuje obóz rządzący i staje w nim w opozycji. W jednym z odcinków pozwoliła sobie nawet stworzyć tzw. czarną listę Marianny Schreiber, gdzie opisując kolejno 10 postaci związanych ze światem polityczno-społecznym i  jej zdaniem szerzących treści szkodliwe społecznie. Znaleźli się na niej kolejno: Krystyna Pawłowicz, Janusz Korwin-Mikke, Kaja Godek, Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek, Jacek Kurski, Magdalena Ogórek, Paweł Kukiz, Grzegorz Braun i Tadeusz Rydzyk. 

- To była właśnie moja czarna lista. M.in. takie osoby, jak Krystyna Pawłowicz, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, czy Paweł Kukiz powinny najpierw pomyśleć zanim coś zrobią, napiszą, czy zaprezentują jakieś zachowanie, które godzi w wartości Polski i szkaluje nas w oczach Unii Europejskiej - mówiła w swoim programie.

Poniżej galeria zdjęć rodzinnych ujęć Schreiberów w dniu urodzin polityka

Marianna Schreiber o seksie, zdradach i pieniądzach. Oberwał Rydzyk l Mam tego dość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE