Express Biedrzyckiej z Andrzejem Halickim

i

Autor: Sebastian Wielechowski / SE

Halicki: Schetyna nie startuje! (TYLKO w "Expressie Biedrzyckiej)

2020-01-03 11:11

A jednak! Platforma Obywatelska będzie miała nowego przewodniczącego. To już pewne, bo z wyścigu o fotel szefa największej partii opozycyjnej wycofał się Grzegorz Schetyna. - Trzeba zamknąć i podsumować pewien rozdział – powiedział w „Expressie Biedrzyckiej” członek zarządu krajowego PO Andrzej Halicki. Powody decyzji Schetyny mogą zaskakiwać.

- Grzegorz Schetyna nie będzie startował na szefa, to już wiadomo. Wyznaczył sobie pewne cele i czuje potrzebę zmiany. Dzisiaj ta odpowiedzialność za prowadzenie Platformy w ostatnich kampaniach spoczywa na nim. Bierze na siebie ten brak formalnego zwycięstwa – mówi Andrzej Halicki i dodaje, że Schetyna czuje na sobie odpowiedzialność za porażki. Na pytanie jakie są teraz plany Schetyny Halicki odpowiada: „będzie robił to samo”. - Będzie nadal sprzyjał i pomagał naszej strategii, ale już nie w fotelu szefa PO.

Europoseł Platformy Obywatelskiej zdradził także, że w wyborach na nowego przewodniczącego Platformy wystartuje Tomasz Siemoniak – były wicepremier i minister obrony narodowej i dotychczasowy zastępca Schetyny. - Będzie dobrym kontynuatorem, ale jednocześnie nową twarzą. Ma bardzo duże polityczne doświadczenie – zapewnia Halicki. - To osoba o bardzo dużej zdolności do budowania porozumienia, koncyliacji i z poważnym odbiorem u swoich partnerów. To nie jest raptus i radykał. I dobrze, bo ja nie uważam żeby Platformie potrzebna była rewolucja – dodaje gość „Expressu Biedrzyckiej”.

Przypomnijmy: o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej powalczą Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka, Bogdan Zdrojewski i Tomasz Siemoniak.

OBEJRZYJ CAŁY, NOWY ODCINEK "EXPRESSU BIEDRZYCKIEJ":

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE