Andrzej Bober ma raka. Wyhodowało go kilku lekarzy

i

Autor: ADAM JAGIELAK / SUPER EXPRESS 14/11/2002 Andrzej Bober ma raka. "Wyhodowało go kilku lekarzy"

Leki 65 plus

Gwiazdor TVP zapłacił 204 zł za darmowe leki. Nie przebiera w słowach

2023-09-22 5:10

Choć od 1 września program bezpłatnych leków 75 plus rozszerzony został o młodszych seniorów – 65 plus, to wielu emerytów czuje wielkie rozgoryczenie i zawód. Mimo wielkich zapowiedzi ogromnej pomocy ze strony rządu, wciąż płacą za leki. Spotkało to Andrzeja Bobera (87 l.), znanego dziennikarza TVP, który w latach 80. XX wieku prowadził popularny program „Listy o gospodarce". W aptece zapłacił on 204 zł! - Nie wszystkie leki mają zerową odpłatność – tłumaczy poseł PiS Bolesław Piecha (69 l.).

Rachunek za darmowe leki

W maju na konwencji PiS padło kilka obietnic, w tym ta dotycząca rozszerzenia programu Leki 75 plus. - Bezpłatne leki od 65. roku wejdą w życia w bardzo krótkim czasie – zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński (74 l.). I rzeczywiście, darmowe leki dla seniorów zostały wprowadzone od września. Część pacjentów czuje się jednak rozczarowana. - To jest rachunek z apteki dla dwóch osób 65+, który miał wynosić zero zł – napisał na Facebooku były dziennikarz Andrzej Bober i zamieścił zdjęcie paragonu na kwotę 204 zł, zarzucając Pis-owi - kłamstwa, obłudę i cynizm.

Legendarny dziennikarz TVP Andrzej Bober ma raka. Oskarża lekarzy

Nie wszystkie leki są za darmo

Bolesław Piecha (PiS), wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia nie wie, jak się do tego odnieść, bo nie zna recepty, którą zrealizował Andrzej Bober. - Lista darmowych leków jest publikowana w obwieszczeniu Ministra Zdrowia. Leków 65 plus jest sporo (3800), ale są one tylko na receptę. Czyli nie wszystkie leki w Polsce mają zerową odpłatność – wyjaśnia Piecha.

Większość refundowanych leków jest za darmo dla osób 65 plus. Sprawdź, czy twój jest liście!

O darmowe leki dla seniorów walczyła Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”. Jej prezes liczy, że lista 65 plus będzie rozszerzana. - Ważne jest aby końcowa lista zawierała leki zgodne z procedurami leczenia wskazanymi przez konsultantów. np. kardiologów, pulmonologów, internistów, czy endokrynologów – mówi nam Magdalena Osińska-Kurzywilk. 

Raport - Jan Krzysztof Ardanowski
Nasi Partnerzy polecają