Grzegorz Schetyna chce dymisji Błaszczaka

i

Autor: Łukasz Gagulski Szef Platformy Obywatelskiej chce odejścia Mariusza Błaszczaka z MSWiA

Grzegorz Schetyna się wścieknie, jak to zobaczy! Fatalne wieści dla lidera PO

2019-08-21 6:38

Wynik naszego sondażu z pewnością popsuje humor Grzegorzowi Schetynie (56 l.)! Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” zapytał Polaków czy lider PO powinien zrezygnować z bycia twarzą Koalicji Obywatelskiej. Efekt? Aż 58 proc. przebadanych uważa, że Schetyna nie nadaje się. – W trakcie gry nie zmienia się kapitana, skupiamy się na wyborach – komentuje Borys Budka (41 l.) z Platformy.

Zaledwie 13 proc. badanych chciałoby, żeby Schetyna pozostał w swojej roli. 29 proc. z kolei nie ma zdania. – Lidera ocenia się po wyniku wyborczym. One będą sondażem – studzi emocje jeden z polityków opozycji, który pragnie zachować anonimowość. A jeśli znów, tak jak wyborach do Parlamentu Europejskiego Schetyna odniesie klęskę, jaka będzie przyszłość Koalicji Obywatelskiej? Eksperci są sceptyczni.

– On walczy o 25 proc. w wyborach a nie o wygraną – komentuje prof. Kazimierz Kik (72 l.), politolog. – Pragnie zapewnić sobie wdzięczność wybranych polityków i pozostać przewodniczącym partii – dodaje. Nie jest jednak tajemnicą, że po październikowych wyborach politycy PO zdecydują, kto dalej będzie szefował formacji.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-7 sierpnia na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE