Gowin wbił szpilę Tuskowi po wspólnej konferencji! „Nie rozmawiamy o przyszłej współpracy. Nie było nigdy miłości”

2022-09-20 18:18

Jarosław Gowin był jednym z uczestników konferencji, która zorganizowali Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Polityk Porozumienia został przez nas zapytany o swoje relacje z Donaldem Tuskiem, czyli dawnym współpracownikiem, w którego rządzie był. Jak teraz jest między nimi? Jarosław Gowin nie gryzł się w język.

Spotkanie liderów opozycji 

We wtorek (20 września) odbyła się konferencja środowiska opozycji. Na rozmowy liderów formacji opozycyjnych zaprosili byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Wśród zaproszonych gości znalazł się też m.in. Donald Tusk - szef Platformy Obywatelskiej, a także jego były bliski współpracownik oraz minister w jego rządzie, Jarosław Gowin, obecnie szef Porozumienia. Gowin zapytany przez dziennikarza "Super Expressu" o to, jakie ma wrażenia po spotkaniu ocenił, że czuje nadzieję: - To jest nadzieja, że tego typu spotkania będą odbywały się częściej, że będziemy regularnie dyskutować nie tylko w gronie liderów, ale też w gronie ekspertów. Po to, by bezpośrednim przejęciu władzy przez opozycję mieć gotowy plan działania - przyznał. 

Jarosław Gowin wprost o relacji z Donaldem Tuskiem. MOCNE! Wbił mu szpilę

Jarosław Gowin został też zapytany o to, czy widzi się w opozycyjnym rządzie. Jak wyjaśnił widzi w tym Porozumienia, ale czy siebie samego? Zdaniem Gowina to na razie "dzielenie skóry na niedźwiedziu". Na pytanie, kto w takim razie mógłby zostać premierem pierwszego rządu po PiS, Jarosław Gowin nie wskazał konkretnego nazwiska, ale nie miał wątpliwości, jak odpowiedzieć, naturalnym jest, że powinien to być lider największego ugrupowania. W czasie wywiadu padło też pytanie o to, jakie relacje są aktualnie między Gowinem a Tuskiem. Polityk odparł jasno:

Spotkaliśmy się kilkakrotnie w przelocie, uścisnęliśmy dłonie. Nie wracaliśmy do  tego, co nas dzieli, ale też nie rozmawiamy na razie o przyszłej współpracy. (...) Miłości nigdy nie było, natomiast w imię interesu Polski trzeba współpracować z każdym - podsumował Jarosław Gowin. 

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA: 

Sonda
Czy zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w kolejnych wyborach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany