Ostatnie chwile Gowina

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EPXRESS Ostatnie chwile Gowina

Gowin chce likwidacji resortów, ale nie wie czy wróci do rządu

2020-07-24 22:50

Lider Porozumienia, Jarosław Gowin był pytany na konferencji prasowej w Lublinie o planowane zmiany w rządzie. Uchylał się od podania szczegółów, ale zdradził nieco planów Zjednoczonej Prawicy.

Według Gowina nie ma jeszcze rozmów koalicyjnych o tym, kto zajmie stanowiska w nowym, zrekonstruowanym rządzie. – W tej chwili toczą się rozmowy przede wszystkim programowe. Powołaliśmy zespół, który przygotowuje także nową strukturę rządu, dostosowaną do wyzwań związanych z epidemią i globalnym kryzysem gospodarczym – twierdzi polityk.

Według Gowina resortów powinno być mniej, bo łatwiej będzie wówczas funkcjonować administracji rządowej. – Które resorty i ile przypadnie poszczególnym partiom Zjednoczonej Prawicy, to będzie przedmiotem jeszcze osobnych ustaleń – powiedział.

Lider Porozumienia był też pytany o pomysł wydzielenia z Mazowsza województwa warszawskiego. Okazuje się, że Gowin jest jego zwolennikiem. – Bierzemy poważnie pod uwagę wydzielenie Warszawy i obwarzanka okołowarszawskiego z województwa mazowieckiego – zapowiedział.

Politolog dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Opozycji potrzebna jest rewolucja [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają