Kamila Biedrzycka

i

Autor: Express Biedrzyckiej/YOUTUBE

"Express Biedrzyckiej" i "Sedno Sprawy"

Gośćmi Kamili Biedrzyckiej będą: Ryszard Schnepf i Szymon Hołownia. W "Sednie Sprawy": Krzysztof Sobolewski

2023-01-17 5:30

We wtorek 17 stycznia 2023 roku Kamila Biedrzycka w programie "Express Biedrzyckiej" gościła: Ryszarda Schnepfa i Szymona Hołownię. W programie "Sedno Sprawy" Jacek Prusinowski porozmawiał z Krzysztofem Sobolewskim.

W "Expressie Biedrzyckiej" gośćmi :Ryszard Schnepf i Szymon Hołownia

Ryszard Schnepf to polski dyplomata, historyk, iberysta, wykładowca i urzędnik państwowy, w latach 2005–2006 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2007–2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, były ambasador RP w Urugwaju (z akredytacją na Paragwaj), Kostaryce (z akredytacją w innych krajach Ameryki Środkowej), Hiszpanii (z akredytacją na Andorę), Stanach Zjednoczonych (z akredytacją na Wspólnotę Bahamów).

Z Kamilą Biedrzycką porozmawiał na temat wizyty Premiera w Niemczech, amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy oraz tajnych dokumentach Joe Bidena. Poruszy również kwestie związane z ofertą mediacji ze strony Erdogana. Odniesie się również do roli prezydenta Andrzeja Dudy we wsparciu Ukrainy. 

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, polityk, pisarz, publicysta, prezenter telewizyjny, działacz społeczny. Kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020. Prezes powołanego w 2020 stowarzyszenia Polska 2050 i założyciel partii o tej nazwie, jej przewodniczący od 2022.

W "Expressie Biedrzyckiej" opowiedział o jedności opozycji - na ile  jest ona możliwa i rzeczywista. Poruszy również kwestie związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz środkami w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Odniesie się również do afery związanej z bratem szefa policji oraz projektu Kai Godek ws. informowania o aborcji.

W "Sednie Sprawy" gościem: Krzysztof Sobolewski

Krzysztof Sobolewski to  polski polityk i samorządowiec, przewodniczący Komitetu Wykonawczego, a następnie sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm IX kadencji.

Sonda
Oglądasz "Express Biedrzyckiej"?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany