Adam Gawęda, Krzysztof Tchórzewski

i

Autor: Ministerstwo Energii Minister Tchórzewski (z prawej) wręcza akt nominacji senatorowi Gawędzie

Górnicy mają wreszcie swojego wiceministra w Ministerstwie Energii

2019-07-15 18:39

Został nim senator Adam Gawęda (51 l.). Rydułtowianin, człowiek z wykształceniem górniczym i praktykom w górnictwie węgla kamiennego.

Trochę trwało „bezkrólewie” po Grzegorzu Tobiszowskim, który przechodząc z rządu do Parlamentu Europejskiego, zostawił wolną posadę do wzięcia: sekretarza stanu w resorcie energii odpowiedzialnego za sprawy górnictwa ogółem oraz pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Nowy „minister górnictwa” jest senatorem IX kadencji. Był posłem na Sejm VI kadencji. Jest magistrem inżynierem-górnikiem. Ukończył studia na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Pracował w KWK Rydułtowy-Anna za czasów, gdy ta była w strukturze Kompanii Węglowej.

„Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 15 lipca 2019 r. powołał senatora Adama Gawędę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Nowy minister będzie odpowiadał za sektor górnictwa oraz za innowacje i technologie” – podało w komunikacie Ministerstwo Energii.