Express Biedrzyckiej

Gen. Waldemar Skrzypczak o aktualnej sytuacji na Ukrainie. Mówi wprost o 24 sierpnia: To będzie krwawy dzień

2022-08-22 9:57

Gen. Waldemar Skrzypczak, czyli były dowódca Wojsk Lądowych i były wiceminister MON, to kolejny gość "Expressu Biedrzyckiej". Po przerwie wakacyjnej programu generał przedstawił w rozmowie z Kamilą Biedrzycką najnowsze wieści dotyczące wojny na Ukrainie. Jak obecnie wygląda tam sytuacja? Dowiecie się oglądając program.

Poprzednio gen. Waldemar Skrzypczak goszcząc w "Expressie Biedrzyckiej" przedstawiał sytuację wojny na Ukrainie następująco: - Wydaje się, że to Rosjanie tę wojnę przegrali - ocenił specjalista od tematyki wojskowej i zauważył, że agresorzy nie osiągnęli swoich celów strategicznych. Gen. Skrzypczak zwrócił uwagę, że na początku wojny Rosjanom udało się zdobyć “pół obwodu kijowskiego, czernihowskiego, sumskiego, czy żytomierskiego”. - Teraz tych obwodów w ogóle nie mają. Są tylko w 4-5 obwodach i to tylko w części - wskazywał. Jak mów: - Wdali się w długotrwałą wojnę z Ukrainą. To Ukraina odzyskuje tereny, które w wyniku tej wojny na początku szczególnie, utraciła. Zatem trudno być pesymistą, jeżeli to Ukraińcy załamali tę mityczną, wspaniałą, doskonałą armię - oceniał. Jednak to było dosłownie miesiąc temu, w czasie ostatniej rozmowy gen. Skrzypczaka z Kamilą Biedrzycką. Czy sytuacja przez ten czas diametralnie się zmieniła? Przewiduje się, że ten tydzień będzie bardzo istotny, a to ze względu na to, że 24 sierpnia Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości Ukrainy.

Express Biedrzyckiej: Gen. Skrzypczak wprost o tym, co się stanie 24 sierpnia na Ukrainie: To będzie krwawy dzień

Generał Skrzypczak zabrał głos na temat tego, co dzieje się na Krymie. Jak przyznał, by Ukraińcy mogli dojść do Krymu, musi minąć wiele czasu. Biedrzycka zapytała o sprawę córki Dugina: - Rosjanie będą mówili, że tego zamachu dokonali Ukraińcy, ale nie sądzę, by Ukraińcy maczali w tym ręce. To walka elit rosyjskich. 

Ekspert od wojska ocenił, że 24 sierpnia, Rosjanie "uczczą" święto Ukrainy poprzez ataki np. na Kijów: - Będą to ataki terrorystyczne pokazujące światu, że Putin jest zdeterminowany, by pokonać Ukrainę, ma to służyć zastraszeniu ludności ukraińskiej. To będzie krwawy dzień. 

Generał Waldemar Skrzypczak został zapytany o tempo kontrofensywy ukraińskiej: - Sprzętu dostali bardzo dużo, czołgi, środki artyleryjskie. (...) Widać ten sprzęt, ale nie w takiej ilości, jak można by się spodziewać. Podejrzewam, że brakuje żołnierzy armii ukraińskiej. 

Skrzypczak dodał, że UE jest "uśpiona" jeśli chodzi o wsparcie militarne Ukrainy, a państwa UE powoli się oswajają z wojną, taką postawę ma wg generała np. Francja. Jak przyznał, kraje UE zaczynają się interesować i zajmować innymi sprawami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają