Wojna na Ukrainie. Gen. Skrzypczak nie ma wątpliwości: Jeśli ta wojna nie potrwa 5-7 dni, to będzie trwała długo

2023-02-23 22:09

Wojna na Ukrainie trwa już rok. W nocy z czwartku (24.02.2022) na piątek (25.02.2022) doszło do ataku Kijowa. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta, a drony zrzucały bomby na budynki mieszkalne. Napiętą sytuację wojenną na Ukrainie na gorąco komentowali wówczas goście "Expressu Biedrzyckiej", a wśród nich gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych. Przypomnijmy sobie tę rozmowę.

Ukraina stanęła w obliczu wojny z potężną armią Rosji. Kraj jest atakowany, doszło też do ataku na stolicę Ukrainy, czyli Kijów. Prezydent Ukrainy wygłosił w nocy dramatyczną przemowę do swoich rodaków:- Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją - powiedział Wołodymyr  Zełenski 25 lutego. Podkreślił, że zostaje w Kijowie, a jego rodzina w Ukrainie. - Jestem celem nr 1 dla wroga, moja rodzina jest celem nr 2 - mówił. Wojnę na Ukrainie, którą rozpętał Władimir Putin śledzi cały świat. Nie brakuje komentarzy ekspertów, którzy oceniają i przewidują, co może wydarzyć się dalej. W ramach Super Raportu wśród gości pojawił się gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych. 

NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI Z UKRAINY - Ukraina. Rosja gromadzi wojsko pod polską granicą. Ponad 50 transporterów na poligonie [RELACJA NA ŻYWO]

Gen. Skrzypczak przyznał, że według niego stolica Ukrainy będzie się broniła długo, rosyjski prezydent wystraszy się tego, co tam się zdarzy: - Putin przestraszy się tego, co się wydarzy w obronie Kijowa. Obrazki, które ujrzy świat, wstrząsną całym światem i Putin będzie musiał na to znaleźć rozwiązanie. On cywili skazuje na śmierć. Z pewności jego dowódcy zapewniają go, że szybko zajmą  Kijów, ale Kijów będzie bronił się długo - ocenił Skrzypczak.  Jego zdaniem, powinno dojść do pełnej izolacji Rosji, a same sankcje nie są skuteczne, bo Putin się do nich przygotował, a sankcji się nie wystraszy. 

CZYTJ TEŻ>>>Wojna na Ukrainie. Co z Polską? Gen. Skrzypczak OSTRZEGA: Putin Polsce nie daruje

Jak sytuacja wojenna może się rozwinąć? Generał wyjaśnił, że Ukraińcy na razie dobrze się bronią, a Ukraińcy poznali już, jak Rosja będzie działać, dlatego też przegrupowali wojska na tereny, gdzie spodziewać się można ataku.

- Putin nie jest żołnierzem i nie ma świadomość, jak ta wojna dotknie swoich żołnierzy. Jeśli ta wojna nie potrwa 5-7 dni, to będzie trwała długo. Walki uliczne w Kijowie mogą trwać długi, wtedy armia rosyjska dopiero spojrzy śmierci w oczy. 

Czy Putin może mieć zakusy na kraje NATO? - Putin szuka sposobu, by nam dokuczyć. Następnym jego krokiem mogą być kraje nadbałtyckie  - ocenia dalsze kroki Rosji gen. Waldemar Skrzypczak. I dodał: - Nie jesteśmy zagrożeni w najbliższej perspektywie, nie wiem, kto sieje panikę, ale nie powinniśmy je ulegać. Nie należy panikować. Co oznacza krótka perspektywa? Krótka perspektywa to 5 lat, w tym czasie nam nie grozi, a to czas na to, by odbudować potencjał sił zbrojnych, my jako Polska i inne kraje NATO, które redukowały swój potencjał. 

gen. Waldemar Skrzypczak: Ukraińcy zrobią Putinowi drugi Grozny [Super Raport]
Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany