Jacek Sasin

i

Autor: se.pl Jacek Sasin

Fundusz odbudowy Ukrainy ONZ będzie miał siedzibę w Warszawie? Sasin za tym optuje

2022-05-30 10:21

Jacek Sasin dąży, aby centrum międzynarodowego funduszu ONZ, który ma wspierać odbudowę Ukrainy, znajdowało się w Warszawie. Podczas Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos toczyły się rozmowy na ten temat, a wicepremier i minister aktywów państwowych w niedzielę, 29 maja, na antenie Radiowej Jedynki zdradził trochę więcej.

Sasin chce centrum międzynarodowego funduszu ONZ w Warszawie

- ONZ tworzy międzynarodowy fundusz, który ma wspierać odbudowę Ukrainy; chcemy zabiegać o to, aby centrum tego funduszu było w Warszawie - poinformował w niedzielę, 29 maja wicepremier Jacek Sasin. - Były również rozmowy z przedstawicielami ONZ, który tworzy międzynarodowy fundusz, który ma wspierać odbudowę Ukrainy. Chcemy zabiegać o to, aby centrum tego funduszu było w Polsce, było w Warszawie - powiedział. Zdaniem Sasina Polska powinna być w centrum nie tylko logistyki, ale i "samego wykonania tej wielkiej pracy odbudowy, ale również, by było tu to centrum finansowe". - Przygotowujemy taki materiał, który jest syntezą pewnych możliwości spółek Skarbu Państwa i ich know-how - mówił. "Chcemy tej ekspansji dokonywać. Armenia ma duży potencjał wzrostu (...) Uważam, że Polska gospodarka jest na tyle rozwinięta, że może przekraczać granice Polski" - dodał Sasin.

Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin
Sonda
Jak oceniasz pracę Jacka Sasina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE