Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

Fatalne wieści dla Morawieckiego, Polacy tracą cierpliwość! Wyniki sondażu mówią wszystko

2022-06-25 8:26

Obecna sytuacja w Polsce wielu mieszkańcom spędza sen z powiek – inflacja i rosnące ceny benzyny nikomu nie ułatwiają życia. Według najnowszego sondażu CBOS, Polacy coraz gorzej oceniają partię rządzącą oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Czyżby mieli już dość?

Przez długi czas PiS mógł cieszyć się stabilnym poparciem w sondażach, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Teraz jednak okazuje się, że partia Jarosława Kaczyńskiego powoli traci swoich zwolenników. W najnowszym sondażu CBOS widać, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zmalało w porównaniu do maja o 1 punkt procentowy i w czerwcu wynosi 33 proc. Wzrosła za to liczba przeciwników partii o 4 pkt. proc., osiągając wartość 40 proc. Obojętny stosunek zadeklarowało 23 proc. respondentów (o 3 pkt. proc. mniej), a 4 proc. wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć”.

W GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK WYGLĄDAJĄ DZIECI MATEUSZA MORAWIECKIEGO

Badani zostali także zapytani o Mateusza Morawieckiego. Na pytanie, czy są zadowoleni z tego, że stoi na czele rządu, pozytywną odpowiedź dało 35 proc. (spadek o 5 pkt. proc.). Więcej jest osób niezadowolonych – to 50 proc. (wzrost o 5 pkt. proc.) respondentów. Bez zmian pozostała liczba osób, które nie wiedzą, jak ocenić premiera: nadal jest to 15 proc.

Sprawdź: PiS przetrwa bez Kaczyńskiego! Ponad 90 proc. wyborców partii na nią postawi. Nowy sondaż

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?

Kolejne pytanie dotyczyło obecnej sytuacji gospodarczej. Według sondażu, ponad połowa Polaków, bo 54 proc. (wzrost o 4 pkt proc.) uważa, że działania rządu jej nie poprawią. Optymizm zachowuje 31 proc. badanych (spadek o 3 pkt. proc.), a 9 proc. nie wyraziło jednoznacznej opinii. Z wyników badania jasno wynika, że Polacy powoli tracą cierpliwość i wiarę w skuteczność podjętych przez rząd działań. To powinien być jasny sygnał dla obozu rządzącego, aby zmienił swoją taktykę.

Express Biedrzyckiej 23.06 (Robert Biedroń, Paweł Szramka, gen. Bogusław Pacek) Sedno Sprawy: Artur Soboń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE