Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Plan prezesa PiS nie wypali?

Fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego! Tego nie przewidział…

2023-08-28 16:17

Prezes PiS Jarosław Kaczyński od początku bardzo angażował się w zachęcanie Polaków do udziału w jesiennym referendum. Wystąpił nawet w spocie promującym pierwsze z czterech pytań referendalnych. Najnowsze wiadomości są jednak fatalne dla wicepremiera…

Jarosław Kaczyński, jak i inni politycy PiS, zachęcają wszystkich do udziału w referendum, które odbędzie się 15 października razem z wyborami parlamentarnymi. Wielu przedstawicieli ugrupowania w mediach społecznościowych promuje udzielenie odpowiedzi „4 razy nie”. Aby jednak wynik referendum się liczył, musi w nim wziąć udział przynajmniej 50 proc. uprawnionych Polaków.

Jak pokazuje najnowszy sondaż  United Surveys przeprowadzony dla Wirtualnej Polski, jak na razie 51,8 badanych deklaruje chęć wzięcia udziału zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i w referendum. To oznacza, że wynik referendum byłby ważny, jednak niewiele brakuje, by stało się inaczej. Z kolei 40,6 proc. respondentów chce zbojkotować referendum, ale wziąć udział w wyborach.

0,5 proc. Polaków natomiast planuje wziąć udział w referendum, ale nie głosować  w wyborach, a 1,4 proc. nie zamierza w ogóle oddać swojego głosu. 5,7 proc. nie wie jeszcze, jak postąpi 15 października.

To na pewno nie są dobre wiadomości dla Jarosława Kaczyńskiego, który z pewnością sądził, że więcej wyborców zdecyduje się na udział w referendum. Do samych wyborów, jak i referendum, pozostało jeszcze trochę czasu, więc sytuacja może jeszcze zmienić.

Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum, które będzie zawierać cztery pytania?
"Giertych ma OSOBISTE MOTYWACJE żeby się odgryź" Oczkoś o starcie Romana Giertycha
Listen on Spreaker.