W ramach Dni Nauki można się już było zapoznać m.in. z brawurowym wykładem dr Agaty Kołodziejczyk na temat tego, co się dzieje w naszych mózgach podczas spotkań z innymi ludźmi bądź lekko zaskakującym wystąpieniem Darii Włodek i Łukasza Wrony „Kurs przetrwania w okopie”...
Przed chętnymi jest jednak jeszcze trzy dni atrakcji, a wśród nich m.in. wykłady: „Grawitacja – rzeźbiarz świata ożywionego” dr Agady Kołodziejczyk (piątek 11.00), „Życie poza Ziemią – między nauką a fikcją” (piątek 15.00), „W poszukiwaniu długowieczności – od legend do współczesności” dr Jacka Połosaka (sobota 12.00), „Co ma wspólnego kawa z twoim komputerem” dr Michała Krupińskiego (sobota 21.00) czy „Wiele odcieni sztucznej inteligencji” Marcina Wańka.
Ponadto wiele spotkań dotyczących literackich bądź filmowych i serialowych tropów jak m.in.: „Czy pan Krajewski jest Polakiem? - Breslau/Wrocław w powieściach Marka Krajewskiego” prof. Anny Gemry (piątek 15.00), „Cyberpunk 2014” Leszka Karlika (sobota 18.00) lub „W co wierzą najpodlejsi” Pawła Jurgiela (niedziela 12.00).
Kompletny program Dni Nauki można znaleźć na stronie: http://ava.waw.pl/wp-content/uploads/2014/08/Dni_Nauki_2014_Opisy1.pdf
Ponadto na zlocie miłośników fantastyki będzie można się zapoznać z całym repertuarem gier, książek, filmów, a także wieloma pokazami specjalnymi (już płatnymi) w tym także dla całych rodzin i dzieci (do 12 roku życia wstęp na wszystkie imprezy za darmo).
MS
Fantastyka i nauka
2014-08-08
6:14
Dla wszystkich, którzy do końca weekendu znajdą się w stolicy i będą mogli zajść na Politechnikę Warszawską – naprawdę warto. Na terenie Kampusu Głównego, w ramach Międzynarodowego Konwentu Miłośników Fantastyki Avangarda 9 odbywają się też dwie bezpłatne imprezy towarzyszące: Dni Nauki i Targi Popkultury.