EXPRESSEM

2015-08-20 4:00

Wieści z polityki

Burmistrz skazany za jadę po pijanemu

Skandal! Tym słowem można podsumować wyrok, jaki usłyszał Marek N. (39 l.), burmistrz Chrzanowa, za jazdę pod wpływem alkoholu. Wymierzono mu grzywnę 20 tys. zł i dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Polityk został skazany w tak zwanym trybie nakazowym, czyli nie musi odchodzić ze stanowiska! Prokurator zapowiada, że odwoła się od wyroku, a w przypadku sądów nakazowych oznacza to, że sprawa trafi do zwykłego sądu. Dodatkowo radni Chrzanowa zapowiadają referendum w sprawie odwołania krnąbrnego burmistrza. Marek N. został zatrzymany przez drogówkę w nocy z 21 na 22 lutego po tym, jak uderzył samochodem w drewnianą palisadę koło drogi nieopodal Chrzanowa. Miał 1,7 promila alkoholu.

Prezydent odwiedził prawosławnych

Prezydent Andrzej Duda (43 l.) odwiedził wczoraj świętą dla wyznawców prawosławia w Polsce Świętą Górę Grabarkę (woj. podlaskie) z okazji obchodów Święta Przemienienia Pańskiego. Jest to najważniejsza uroczystość w roku w tym miejscu. Podczas wizyty prezydent tłumaczył, że jednym z jego zadań jest szukanie w społeczeństwie polskim elementów wspólnych niezależnie od narodowości i wyznania.

Zobacz: Referendum 6 września. Pytania, które chce dołączyć PiS. GŁOSUJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE