Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk

Emerytura Donalda Tuska. Jaka emerytura mu przysługuje? ZUS podał szokującą informację!

2022-06-15 8:38

Donald Tusk w kwietniu 2022 szef PO skończył 65 lat i tym samym wszedł w wiek emerytalny. Mógł już więc wystąpić do ZUS o wypłatę świadczenia. Według szacunków Tusk może liczyć na bardzo wysoka emeryturę sięgająca kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Obliczono, że emerytura Tuska to nawet 30 tys. zł. Teraz były premier sam ujawnił, jaką informację dotyczącą emerytury przekazał mu ZUS. Wielu może być w szoku!

Donald Tusk - ile może wynieść jego emerytura?

Donald Tusk wszedł w wiek emerytalny. Były premier skończył w kwietniu 65 lat. W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego w polskim systemie emerytalnym mógł już składać papiery do ZUS. Według szacunków Donald Tusk może liczyć na wysoką emeryturę. Według szacunków "Super Expressu" za pracę w unijnych instytucjach Donald Tusk może liczyć na ok. 20 tys. zł emeryturyKLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY. Jego emerytura w ZUS, zgodnie z tymi wyliczeniami, powinna wynieść natomiast ok. 10 tys. zł, w sumie może więc otrzymywać ok. 30 tys. zł. W końcu przez lata uczciwie pracował, więc o emerytalną przyszłość nie powinien się martwić.

Donald Tusk o wysokości swojej emerytury. Podał, jaką informację dostali z ZUS

Donald Tusk udzielił wywiadu, w którym po raz pierwszy odniósł się do tematu wysokości swojej emerytury. Tusk powiedział, że dostał informację z ZUS dotyczącą wysokości emerytury. Wielu może być zszokowanych tym, ile wyniosłaby emerytura naliczona Tuskowi. Z tego co przekazał szef PO, to nie są zbyt wielkie pieniądze: - Ostatnia informacja, jaką dostałem z ZUS, mówi o 3 tysiącach z kawałkiem. Ta kwota, podobnie jak w przypadku innych osób, co jakiś czas ulega pewnym zmianom, bo niestety rośnie umieralność, a to wpływa na wyliczenia - powiedział w wywiadzie dla Natemat.pl.

Kiedy Donald Tusk otrzyma pierwszą emeryturę?

Donald Tusk został zapytany o to, kiedy otrzyma swoją pierwszą emeryturę: - Prawdopodobnie w czerwcu albo lipcu. Gdy dostanę tę emeryturę, to chętnie podzielę się informacją, ile dokładnie wynosi. A gdy otrzymam emeryturę europejską – też o tym poinformuję - powiedział polityk. Szef PO dopytany został o to, czy potrafi postawić się w miejscu ubogiego emeryta, który dostaje zaledwie około 1000 zł, wyznał:

Mam wokół siebie osoby, także w rodzinie, które dostają takie emerytury. Staram się im pomagać i je wspierać. Zostałem wychowany w dość prostych warunkach: takie było całe moje dzieciństwo i wczesna młodość. Tusk dodał: - W przeciwieństwie do wielu polityków, którzy dziś rządzą czy brylują na salonach, mnie nikt nie musi uczyć, co znaczy surowe życie człowieka, który nie ma co do garnka włożyć.

Kim jest Donald Tusk?

Donald Tusk to były premier, a obecnie szef PO. Był premierem w latach 2007-2014. Następnie w okresie 2014-2019 Tusk był Przewodniczącym Rady Europejskiej. Jego praca w polityce przyniosła mu prestiż i wysoką płacę. Po powrocie do polskiej polityki Tusk znów stanął na czele Platformy Obywatelskiej. Został szefem PO ponownie po kilku latach przerwy w lipcu 2021.

CZYTAJ TEŻ: Donald Tusk nazywa się inaczej! Oto jego prawdziwe imię. Ma je po dziadku

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ, KTÓRA JAK NA DŁONI POKAZUJE, JAK SIĘ PRZEZ LATA ZMIENIŁ DONALD TUSK

Sonda
Chciałbyś, żeby Donald Tusk znów został premierem?
Donald Tusk kończy 65 lat