Emerycie, sprawdź o ile więcej dostaniesz od marca

2018-02-10 2:30

Już wiadomo, jakie podwyżki seniorzy otrzymają od marca. Emerytury wzrosną w tym roku o 2,98 proc. To rekordowa waloryzacja od pięciu lat!

Emeryci z niecierpliwością czekali na tę wiadomość. Wciąż rosnąca drożyzna spowodowała bowiem, że ich świadczenia szybko traciły na realnej wartości. Wczoraj potwierdziły się optymistyczne prognozy o wysokości tegorocznej waloryzacji. "Tegoroczna waloryzacja jest na najwyższym poziomie w ostatnich pięciu latach. W 2018 r. wzrosną one (emerytury - red.) o 2,98 proc." ogłosiła na Twitterze minister Elżbieta Rafalska (63 l.). Oznacza to, że najniższe świadczenie wzrośnie od marca o 19,80 zł, a przeciętna emerytura - o 67,28 zł. Ekonomiści studzą jednak zachwyty rządu nad tegorocznymi podwyżkami dla emerytów. - Waloryzacja, choć rekordowa, nie będzie w stanie zrekompensować wzrostu cen, zwłaszcza najstarszym emerytom. W miarę starzenia się rosną bowiem wydatki na ochronę zdrowia, seniorzy prowadzą już zazwyczaj tylko jednoosobowe gospodarstwo, a jego koszty są zawsze wyższe. Najwyższy czas pomyśleć o zupełnie nowych zasadach waloryzacji. Jestem zwolennikiem jej zróżnicowania ze względu na wiek - podkreśla prof. Ryszard Bugaj (74 l.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE