Apteka, leki

i

Autor: Getty Images Apteka, leki

Emerycie! Bezpłatne leki również dla osób 70 plus! Sprawdź szczegóły

2020-08-25 5:50

Świetna wiadomość dla milionów emerytów! Ten prezent od rządu na pewno ucieszy wszystkich najstarszych Polaków! W rozmowie z „Super Expressem” wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski (48 l.) zapowiada, że jest spora szansa na to, że już od przyszłego roku z listy darmowych leków skorzystają już nie tylko emeryci 75 plus, ale 70 plus!

Seniorzy powyżej 75 roku życia od kilku lat mają prawo do bezpłatnych leków, których wykaz obejmuje ponad 2 tys medykamentów.
Dla przykładu w 2019 roku z programu skorzystało niemal 2,5 mln seniorów!
Rządowy program był realizacją przedwyborczej obietnicy PiS. I choć seniorzy dobrze oceniają program, to chcieliby jego rozszerzenia. - To byłoby świetne rozwiązanie. Bardzo często jest tak, że 70 latek tak samo potrzebuje pewnych leków jak i 75 latek. Seniorzy bardzo by się ucieszyli z takich rozwiązań – mówi nam szefowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Elżbieta Ostrowska. I jak się okazuje, jest ogromna szansa na spełnienie tych oczekiwań!

ZOBACZ TAKŻE: Emerycie! Czeka Cię rewolucja! Taka będzie waloryzacja 2021!

- Analizujemy sytuację. Chciałbym, żeby to weszło w życie od połowy przyszłego roku. Jest to możliwe. To byłoby polepszenie dla pacjentów. Ważne jest też poszerzenie grupy leków, żeby ich większa liczba znalazła się na liście darmowych medykamentów – zapowiada w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Waloryzacja emerytur 2021. Związkowcy wciąż walczą o wyższe świadczenia [TABELA]

Super Raport 24 VIII (goście: Arłukowicz, Grzesiowski)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany