Emeryt

i

Autor: Shutterstock Gigantyczna waloryzacja dodatków dla seniorów

WAŻNA INFORMACJA

Emeryci! Ruszają wypłaty 14. emerytury. ZUS ostrzega: Uważajcie na oszustów!

2022-08-19 4:27

W przyszłym tygodniu rozpoczną się wypłaty 14. emerytury, czyli dodatku wysokości 1217,98 zł. Fakt ten próbują wykorzystać przestępcy, którzy chodzą po domach i oferują seniorom pomoc w wypełnieniu fałszywych wniosków. – Pracownicy ZUS nie do chodzą do emerytów, a czternastka wypłacana jest bez wniosków. Uważajcie na oszustów! – apeluje ZUS.

Wypłata 14. emerytury już za chwilę. ZUS ostrzega przed oszustami! 

Większość rencistów i emerytów otrzyma już wkrótce dodatkowe świadczenie, które ma podreperować ich budżety. 14. emerytura dla większości seniorów wyniesie 1217,98 zł (osoby z wyższymi świadczeniami otrzymają część tej kwoty). Pierwsze wypłaty rozpoczną się 25 sierpnia, a pozostali emeryci otrzymają czternastkę we wrześniu. 

Okazuje się, że wypłaty dodatku wykorzystują oszuści, którzy próbują wyłudzać od seniorów pieniądze. – Przestrzegamy przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują załatwienie formalności związanych z 14. emeryturą. Czternastkę będziemy wypłacać bez wniosku, nie trzeba składać do ZUS żadnego pisma – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

CZYTAJ: Seniorzy domagają się wyższych wdowich emerytur! Projekt ustawy zakłada wypłatę dwóch świadczeń

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Przestępcy podszywają się pod ZUS! To musisz wiedzieć

ZUS otrzymał informację, że przestępcy podszywający się za jego pracowników chodzą po domach i próbują wyłudzić gotówkę albo dane osobowe: numer dowodu osobistego, PESEL, numer konta bankowego. Nasi pracownicy nie chodzą po domach i nie oferują żadnych usług związanych z 14. emeryturą. Jeśli kogoś odwiedzili oszuści, powinien powiadomić policję oraz najbliższych oddział Zakładu – podkreśla ZUS w komunikacie. To ważne informacje, z którymi seniorzy powinni się zapoznać. 

EMERYCIE, NIŻEJ W GALERII ZDJĘĆ SPRAWDZISZ, W JAKIEJ WYSOKOŚCI KONKRETNIE CZTERNASTĄ EMERYTURĘ DOSTANIESZ. ZNAJDŹ W GALERII SWOJE  ŚWIADCZENIE:

Sonda
Czy Twoim zdaniem emerytom lepiej żyło się za:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE