Donald Tusk

i

Autor: MARCIN GADOMSKI Donald Tusk

Emeryci nie chcą powrotu PO do władzy. Miażdżące wyniki sondażu!

2022-02-07 6:27

PiS ma coraz więcej problemów i nie wiadomo, jak długo utrzyma się rząd Zjednoczonej Prawicy. Jego ewentualna porażka w wyborach najbardziej zmartwi seniorów, ponieważ do władzy mogłaby wrócić PO, a nie chce tego zdecydowana większość z nich! Tak wynika z sondażu IBRiS wykonanego dla „Super Expressu”. Wyniki sondażu są miażdżące dla formacji Donalda Tuska.

Sondaż, który przeprowadzony został wśród emerytów, jak na dłoni pokazuje, co seniorzy myślą o PO i sprawowaniu rządów przez tę formację. Chociaż zawirowań na polskiej scenie politycznej nie brakuje, a sondaże poparcia dla partii politycznych wskazują, że PiS ma znacznie mniej zwolenników niż w ostatnich latach, to i tak jest grupa Polaków, która stoi za PiS murem. To polscy seniorzy. Co sądzą o powrocie ugrupowania Donalda Tuska (65 l.) do władzy polscy emeryci? IBRiS zadał emerytom pytanie: Czy chciałby Pan/Pani, aby do władzy wróciła Platforma Obywatelska? Wyniki sondażu pokazały jasno, co o tym sądzą emeryci. Zdecydowana większość z nich (66,1 proc.) nie chce o tym słyszeć, tak wynika z badania IBRiS wykonanego na zlecenie „Super Expressu”.

Ten wynik był do przewidzenia, a można się było spodziewać jeszcze większego grona przeciwników PO wśród najstarszych Polaków – komentuje w rozmowie z nami wyniki sondażu politolog Kazimierz Kik (75 l.). – Większość polskich seniorów to ubodzy emeryci, których świadczenie nie przekracza 2500 zł. Ostatni ruch PiS, czyli Polski Ład, jest ukłonem wobec właśnie tych osób, i on okazał się strzałem w dziesiątkę. PiS ustawiło swoje działania na zdobycie głosów emerytów i to się udało. Z kolei PO jest popierana przez bardziej zamożną i młodszą część społeczeństwa – tłumaczy ekspert.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony 26 stycznia na grupie 1000 emerytów.

Czy chciałby Pan/Pani, aby do władzy wróciła Platforma Obywatelska?

i

Autor: SE Czy chciałby Pan/Pani, aby do władzy wróciła Platforma Obywatelska?
Sonda
Czy zgadzasz się z emerytami?
Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Nikogo nie będziemy zmuszać do współpracy
Nasi Partnerzy polecają