Elżbieta II i Jan Paweł II byli do siebie podobni? Kwaśniewski wskazał, co ich łączyło

i

Autor: Adam Jagielak/Super Express, Shutterstock Elżbieta II i Jan Paweł II byli do siebie podobni? Kwaśniewski wskazał, co ich łączyło

ZASKAKUJACE PORÓWNANIE

Elżbieta II i Jan Paweł II byli do siebie podobni? Kwaśniewski wskazał, co ich łączyło

2022-09-20 9:00

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był pytany na antenie Polsat News o to, czy śmierć królowej Elżbiety II jest dla Brytyjczyków tym samym, czym dla Polaków była śmierć papieża Jana Pawła II. Zdaniem polityka zestawiając ze sobą te dwie sytuacje, rzeczywiście można znaleźć wiele podobnych elementów.

Aleksander Kwaśniewski, wspominając królową Elżbietę II, podkreślał, że była szczególną osobą, która “łączyła w sobie dystynkcję monarchii z bardzo sympatyczną bezpośredniością”.

- Straciliśmy osobę ogólnie lubianą i stąd taka reakcja świata. Każdy odczuwa tą stratę - tłumaczył podczas wywiadu Kwaśniewski. 

Aleksander i Jolanta Kwaśniewska gościli królową Elżbietę II w 1996 roku. Była to jedyna wizyta monarchini w naszym kraju.

Aleksander Kwśniewski krytykuje premiera [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Jan Paweł II i Elżbieta II mieli wspólne cechy charakteru? Kwaśniewski zauważył pewne podobieństwo 

Polityk był pytany w rozmowie o to, czy śmierć Elżbiety II jest dla Brytyjczyków tym samym, czym dla Polaków była śmierć Jana Pawła II

- Zapewne można znaleźć wiele podobnych elementów. Dla ogromnej liczby Brytyjczyków ona była zawsze, panowała przez 70 lat (...) Ona jakby całkowicie zawładnęła świadomością Brytyjczyków, jeśli chodzi o panowanie. Poza tym królowa była szczególną osobą, miałem okazję ją poznać. Ona łączyła w sobie tą dystynkcję monarchii, powagę, cały rytuał, z bardzo sympatyczną bezpośredniością. To było coś ujmującego. To ludziom się podobało - ocenił Kwaśniewski. 

Zdaniem polityka królowa Elżbieta II podobnie jak Jan Paweł II, miała pewne rzadkie cechy. - Sam tego doświadczyłem, że jeżeli papież rozmawiał z jakąś osobą, nawet przez chwilę, to ta osoba miała przekonanie, że jest najważniejszą osobą, a papież wszystkie emocje przelewa na tę osobą. Królowa miała coś podobnego - wskazał były prezydent. 

Aleksander Kwaśniewski miał zaszczyt kilkukrotnie spotkać się z królową Elżbietą II. 

ZOBACZ TAKŻE: Królowa spoczęła obok ukochanego męża. Tak wyglądał pogrzeb Elżbiety II

Sonda
Oglądałeś pogrzeb królowej Elżbiety II?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają