Konrad Piasecki przechodzi do radia ZET! Zastąpi Olejnik

i

Autor: MARIUSZ GACZYŃSKI Konrad Piasecki

Dziennikarz TVN złowieszczo o czwartej fali koronawirusa. Proponuje radykalne rozwiązanie

2021-07-13 9:55

Czwarta fala koronawirusa wydaje się być nieunikniona. Pełen obaw dziennikarz TVN Konrad Piasecki pisze o tym wprost i jasno sugeruje, że sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. Wszystko wskazuje na to, że półśrodki już nie wystarczają i dlatego gwiazdor TVN proponuje radykalne rozwiązanie, które właśnie wprowadza Francja. Czy przed czwartą falą koronawirusa czekają nas obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 i sankcje dla niezaszczepionych?

Czwarta fala koronawirusa spędza sen z powiek nie tylko politykom. Zwolennikiem zdecydowanych rozwiązań w walce z pandemią COVID-19 jest dziennikarz TVN Konrad Piasecki. Jego zdaniem chyba właśnie nadszedł moment, w którym trzeba je wprowadzić w życie. "Wygląda na to, że bodźce pozytywne i zachęty wyczerpały już swoje możliwości. Mamy niewiele ponad 50% zaszczepionych, 8 milionów dawek w zapasie i nadciągającą do Polski czwartą falę. Czas pójść drogą Francji" - przekonywał na Twitterze gospodarz programu "Kawa na ławę. O co chodzi z pójściem "drogą Francji"? Prawdopodobnie dziennikarz TVN nawiązał do mocnego wystąpienia Emmanuela Macrona. - Dla naszego bezpieczeństwa i jedności, musimy dążyć do zaszczepienia wszystkich Francuzów - stwierdził prezydent Francji i zapowiedział wprowadzenie "karnetu zdrowotnego". Oznacza to, że niezaszczepieni i ci, którzy nie są ozdrowieńcami i nie mają negatywnego wyniku testu na Covid-19, nie będą mogli wchodzić m.in. do barów, restauracji, centrów handlowych i środków komunikacji. To nie koniec. 

CZYTAJ TEŻ: Nie chcesz się szczepić? Czarny scenariusz nadciąga. Lockdown dla niezaszczepionych?

Jak zapowiedział Emmanuel Macron, od połowy września osoby niezaszczepione nie będą mogły pracować w systemie ochrony zdrowia. Wobec tych, którzy nie zdecydują się na szczepienie przeciw COVID-19, wyciągane mają być "sankcje". 

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa