Dziennikarz TVN złowieszczo o czwartej fali koronawirusa. Proponuje radykalne rozwiązanie

2021-07-13 9:55
Konrad Piasecki przechodzi do radia ZET! Zastąpi Olejnik
Autor: MARIUSZ GACZYŃSKI Konrad Piasecki

Czwarta fala koronawirusa wydaje się być nieunikniona. Pełen obaw dziennikarz TVN Konrad Piasecki pisze o tym wprost i jasno sugeruje, że sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. Wszystko wskazuje na to, że półśrodki już nie wystarczają i dlatego gwiazdor TVN proponuje radykalne rozwiązanie, które właśnie wprowadza Francja. Czy przed czwartą falą koronawirusa czekają nas obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 i sankcje dla niezaszczepionych?

Czwarta fala koronawirusa spędza sen z powiek nie tylko politykom. Zwolennikiem zdecydowanych rozwiązań w walce z pandemią COVID-19 jest dziennikarz TVN Konrad Piasecki. Jego zdaniem chyba właśnie nadszedł moment, w którym trzeba je wprowadzić w życie. "Wygląda na to, że bodźce pozytywne i zachęty wyczerpały już swoje możliwości. Mamy niewiele ponad 50% zaszczepionych, 8 milionów dawek w zapasie i nadciągającą do Polski czwartą falę. Czas pójść drogą Francji" - przekonywał na Twitterze gospodarz programu "Kawa na ławę. O co chodzi z pójściem "drogą Francji"? Prawdopodobnie dziennikarz TVN nawiązał do mocnego wystąpienia Emmanuela Macrona. - Dla naszego bezpieczeństwa i jedności, musimy dążyć do zaszczepienia wszystkich Francuzów - stwierdził prezydent Francji i zapowiedział wprowadzenie "karnetu zdrowotnego". Oznacza to, że niezaszczepieni i ci, którzy nie są ozdrowieńcami i nie mają negatywnego wyniku testu na Covid-19, nie będą mogli wchodzić m.in. do barów, restauracji, centrów handlowych i środków komunikacji. To nie koniec. 

CZYTAJ TEŻ: Nie chcesz się szczepić? Czarny scenariusz nadciąga. Lockdown dla niezaszczepionych?

Jak zapowiedział Emmanuel Macron, od połowy września osoby niezaszczepione nie będą mogły pracować w systemie ochrony zdrowia. Wobec tych, którzy nie zdecydują się na szczepienie przeciw COVID-19, wyciągane mają być "sankcje". 

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE