Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w rozmowie z Tomaszem Walczakiem

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w rozmowie z Tomaszem Walczakiem

Dziemianowicz-Bąk: Duda zburzył Pałac Prezydencki [TWARZĄ W TWARZ]

2019-12-20 11:27

Kogo lewica wystawi w wyborach prezydenckich? Między innymi o tym Tomasz Walczak rozmawiał z jedną z potencjalnych kandydatek, posłanką Agnieszką Dziemianowicz-Bąk.

Na uwagę, że Robert Biedroń i Adrian Zandberg nie są już w grze i lewica w wyścigu prezydenckim ma postawić na kobietę, Dziemianowicz-Bąk stwierdziła, że „nic nie jest jeszcze przesądzone”. „Wystawimy albo kandydata, albo kandydatkę” - dodała.

Obejrzyj całą rozmowę z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk w programie „Twarzą w twarz”:

Posłanka Lewicy podsumowała też kadencję urzędującego prezydenta. Jej zdaniem, „Andrzej Duda w symboliczny sposób swoją prezydenturą zburzył Pałac Prezydencki. Trzeba pokazać Polkom i Polakom, że może to być istotny ośrodek władzy. Władzy niezależnej od większości parlamentarnej, stojącej na straży konstytucji, ale także wychodzącej z pewną inicjatywą polityczną”.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówiła także o roli kobiet w polityce. „Kobiety są coraz lepiej wykształcone, coraz bardziej zaangażowane. Dość trafnie diagnozują główne zagrożenia. Badania pokazują, że to kobiety rozumieją, iż największym zagrożeniem współczesnego świata jest katastrofa klimatyczna. Jeśli chodzi o grunt polski, rozumieją, że zapaść usług publicznych, w szczególności ochrony zdrowia, to coś, co realnie nam zagraża” - stwierdziła.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany