Sylwester pod Tatrami droższy niż rok wcześniej. Hotelarze z Zakopanego podnieśli ceny

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Ceny wynajmu pokoi na sywlestra 2022/23 w Zakopanem są o 20 proc. wyższe niż w poprzednim roku.

Pobyt w hotelu

Dwuosobowe łóżka... tylko dla małżeństw?! Ordo luris chce zmian w hotelach

2023-01-25 17:00

Ordo Iuris chce, aby hotelarze nie wynajmowali pokoi z dużymi łóżkami parom, które nie są małżeństwami. Wynika to z najnowszego poradnika poświęconego "wolności słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy". Ordo Iuris znane jest z propagowania tradycyjnego modelu rodziny.

Ordo Iuris radzi hotelarzom

Organizacja Ordo Iuris przygotowała poradnik dla pracowników, przedsiębiorców, przedstawicieli zawodów medycznych oraz wykładowców akademickich. Są w nim instrukcje, jak korzystać ze "sprzeciwu sumienia". "W Polsce i na świecie dochodzi do licznych przypadków naruszania wolności sumienia pracowników, przedsiębiorców, nauczycieli czy lekarzy" -  tłumaczy organizacja. Poradnik wskazuje na "prawne gwarancje wolności sumienia oraz przedstawia środki służące egzekwowaniu swoich uprawnień".

W poradniku napisano, że "przedsiębiorca ma prawnie zagwarantowaną możliwość sprzeciwu sumienia w sytuacji, gdyby wykonanie usługi było sprzeczne z wyznawanymi przez niego wartościami, co może wprost zakomunikować potencjalnemu usługobiorcy". Autorzy poradnika podkreślają, że komunikaty wysyłane do potencjalnych kontrahentów "powinny być wyważone".

Z poradnika dowiadujemy się też m.in., że hotel ma prawo do odmówienia wynajęcia pokoju z dwuosobowym łóżkiem osobom bez ślubu. Co więcej - organizacja radzi m.in., że "zespół muzyczny może odmówić występu na 'ślubie pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom".

Sonda
Z jakich hoteli korzystasz?
Joe Biden w Warszawie. Tłumy pod hotelem Mariott
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany