Ten elektorat PiS najczęściej narzeka obecnie na złą sytuację materialną. Niezadowolonych jest połowa osób z tej grupy wiekowej. Tak wynika z raportu na zlecenie Santander Consumer Banku.
Według badania “Polaków portfel własny – czas zmian”, niezadowolenie najstarszych wzrosło o prawie 11 punktów procentowych, w porównaniu z sytuacją z maja. 39,1 proc. z nich określiło stan swoich finansów jako „zły” lub „raczej zły”.
Z badania wynika też, że gorzej radzi sobie co trzecia osoba z wykształceniem podstawowym lub zawodowym (27 proc.).
"Pomoc finansowa, zgodnie ze wskazaniami ankietowanych, przydałaby się też niemal co piątemu Polakowi, który nie otrzymuje świadczenia 500 plus (19 proc.) oraz większej liczbie kobiet niż mężczyzn (17 proc. w porównaniu do 13 proc.)" - czytamy w raporcie.
Ogólnie tylko 40 proc. pytanych Polaków zadowolona jest ze swojej sytuacji materialnej (przed pandemią było to 70 proc.). Podobny odsetek (42 proc.) uważa stan swoich finansów za "średni". Natomiast 15,2 proc. ocenia sytuację finansową za „raczej złą” i „bardzo złą”.
Ogólnopolskie badanie na potrzeby raportu “Polaków portfel własny – czas zmian” zrealizowano w dniach 17-21 sierpnia br.