Leki

i

Autor: pixabay.com Uwaga na podrabiane leki! Łatwo na nie trafić

Duże zmiany na liście refundacyjnej. Emerytów nie będzie stać na leki!

2021-12-22 5:35

Mamy złe wieści dla seniorów. Od stycznia będą musieli więcej płacić w aptece – zdrożeje ok. 300 leków, bo przestaną być refundowane. – Nie przypuszczałem, że dożyję kiedyś takiego upokorzenia. Będę musiał wybrać: opłaty, jedzenie czy zdrowie – żali się nam Andrzej Grodzicki (66 l.) z Siedlec.

Zabierają refundację

Od Nowego Roku zapłacimy więcej za leki, m.in. na nadciśnienie i wrzody żołądka. Ministerstwo Zdrowia przestanie bowiem refundować 14 molekuł, które są stosowane w ok. 300 preparatach. – Nie dość, że nie można nadążyć za podwyżkami wszystkiego, to zabierają nam refundacje na leki – narzeka emeryt z Siedlec Andrzej Grodzicki. – Korzystam z leków, do których mam dopłaty, i tylko dzięki temu jakoś sobie radzę. Nie wiem, jak to teraz będzie – mówi.

Piąta fala koronawirusa w Polsce! Wiceminister podał datę!

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Tusk nie jest liderem opozycji. Nie wygra z Kaczyńskim

Zobacz, jakie leki wypadną z refundacji [TABELA]:

Emerytów nie będzie stać na leki

i

Autor: SE

Brak porozumienia 

Dlaczego aż tyle leków nie będzie refundowanych? – Ponieważ w grudniu kończą się trzyletnie decyzje refundacyjne, a ministerstwo nie porozumiało się z producentami. Być może niektóre leki drastycznie zdrożały, a w przypadku innych stwierdzono, że nie ma sensu dopłacać, skoro są tańsze zamienniki. Tak mogło być z witaminą D, która też nie będzie refundowana – tłumaczy Tomasz Kiełczewski, ekspert z firmy PEX PharmaSequence.

Omikron. Święta 2021 z obostrzeniami, ale nie wszędzie. Jak zamyka się Europa?

Jak duże będą podwyżki? Tego nikt nie potrafi przewidzieć. Na pocieszenie możemy dodać, że od stycznia refundowana będą m.in.: szczepionka przeciwko pneumokokom i igły do wstrzykiwaczy dla cukrzyków. Te produkty stanieją. 

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają