Andrzej Duda

i

Autor: STANISLAW KOWALCZUK

Sondaż prezydencki. Duda pokona Tuska

2018-06-20 2:00

Choć bryluje na europejskich salonach, w Polsce królowi Europy może się nie udać zdetronizować obecnego prezydenta. Jeśli Donald Tusk (61 l.) zmierzy się z Andrzejem Dudą (46 l.) w drugiej turze wyborów prezydenckich, wygra obecny lokator Pałacu Prezydenckiego. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.    

Wiele wskazuje na to, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. liczyć się będą tylko dwa nazwiska. Zapytaliśmy więc Polaków, na kogo oddaliby głos, gdyby do drugiej tury wyborów dostali się Andrzej Duda Donald Tusk. Okazuje się, że gdyby wybory odbyły się już teraz, większość ankietowanych – 52,5 proc. - postawiłaby na obecnego prezydenta.

 

- Po 2,5 roku stabilnych rządów PiS także Andrzej Duda oceniany jest wysoko. Nie ma polityka, który mógłby mu zagrozić, nie jest w stanie tego zrobić nawet tak wybitna postać jak Donald Tusk. Pamiętajmy jednak, że wiele może się jeszcze zmienić, bo wcześniej będą się wybory parlamentarne – uważa prof. Kazimierz Kik (71 l.), politolog.

 

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 czerwca 2018 r. na próbie 1043 dorosłych Polaków.

Tysiące produktów dla dzieci w korzystnych cenach. Zobacz ofertę na Smyk rabaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE