Andrzej Duda

i

Autor: AP PHOTO/ANDREW KRAVCHENKO Wybory samorządowe będą przesunięte? Jest komentarz prezydenta Andrzeja Dudy

Przestraszy prezydenta Rosji?

Duda odpowiada na nuklearną groźbę Putina! „To groźba dla Rosji”

2022-09-23 9:07

Prezydent Andrzej Duda wyjechał do Nowego Jorku, gdzie wziął udział w szczycie ONZ. Podczas swojego wystąpienia dla mediów podjął temat gróźb o użyciu broni nuklearnej, zawartej w orędziu prezydenta Rosji Władimira Putina. Padły mocne słowa!

Andrzej Duda bardzo ostro odniósł się do słów Władimira Putina, jakie ten wygłosił 21 września 2022 roku. Prezydent Rosji powiadomił wówczas o częściowej mobilizacji, ale też zagroził Zachodowi mówiąc, że wykorzysta wszelkie możliwe środki, by ochronić swoich ludzi, co dla większości odbiorców jest jednoznaczne z groźbą użycia broni nuklearnej. Andrzej Duda zdecydowanie odpowiedział, podkreślając, że Stany Zjednoczone także dysponują taką bronią.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ ANDRZEJA DUDĘ NA POGRZEBIE KRÓLOWEJ ELŻBIETY

- Stany Zjednoczone są wielką potęga nuklearną, największą na świecie potęga militarną i to że Stany Zjednoczone traktują tą groźbę rosyjską poważnie, to jest także i groźba i dla Rosji. Jeżeli Rosja przełamie wszystkie tabu i wobec państwa, które nie posiada broni nuklearnej i prowadzi dzisiaj obronę swojego terytorium, stosując wyłącznie konwencjonalne uzbrojenie, jeżeli nawet taktyczna broń nuklearna zostanie wobec tego państwa użyta, to Rosja może się spodziewać odpowiedzi – mówił prezydent RP.

Sprawdź: Andrzej Duda udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji. Padło niewygodne pytanie

Jednocześnie Andrzej Duda ostrzegł, ze użycie broni nuklearnej na państwie, które nim nie dysponuje, tak jak Ukraina, wykluczy Rosję z jakiejkolwiek polityki światowej nawet jeżeli użyją jedynie ładunków taktycznych. Zaznaczył, ze taki krok uważa za szalony i nieakceptowalny dla cywilizowanego, demokratycznego świata.

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Putin marzy o tym, by UE się rozpadła
Sonda
Jakie jest prawdopodobieństwo że Putin użyje broni nuklearnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają