Andrzej Duda ma dylemat. Ufa mu już mniej niż połowa z nas!

i

Autor: Łukasz Gągulski Andrzej Duda ma dylemat. Ufa mu już mniej niż połowa z nas!

Andrzej Duda ma dylemat. Ufa mu już mniej niż połowa z nas!

2021-11-27 8:35

Prezydent Andrzej Duda od lat jest liderem w rankingu zaufania do polityków. Przeważnie mógł się szczycić ponad 50-proc. zaufaniem rodaków. Najnowszy sondaż wykonany przez CBOS przynosi poważną zmianę. Prezydent wciąż jest na prowadzeniu, ale ufa mu 47 proc. badanych. Na kolejnych pozycjach są premier Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia.

Duda pozostaje liderem

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 47 proc. badanych. Na podium w rankingu CBOS znaleźli się też premier Morawiecki (40 proc.) i szef Polski 2050 Szymon Hołownia (39-proc. poparcie). Wynik prezydenta jest gorszy o 4 proc. niż w październiku. Z kolei 38 proc. badanych nie ufa Andrzejowi Dudzie (wzrost o 1 proc.).

Trzaskowski pęka z dumy! Dostał zaproszenie. Będzie przemawiał w debacie amerykańskiego Kongresu

Drugie miejsce rankingu zaufania należy do premiera, któremu ufa 40 proc. ankietowanych (spadek o 4 proc.) a jeszcze więcej osób (46 proc.) jest wobec Morawieckiego nieufnych (wzrost o 5 pkt proc.). Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia, któremu ufa 39 proc. ankietowanych (minus 1 proc.), a nieufność w stosunku do niego wyraża 31 proc. (wzrost o 1 proc.) Polaków.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz

Trzaskowski poza podium

Na czwartym miejscu (36 proc.) znalazł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (plus 2 proc.). Z kolei nieufność do niego wyraża 40 proc. badanych (minus 4 proc.). Na piątym miejscu rankingu jest lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz (33 proc.). Nie ma do niego zaufania 26 proc. ankietowanych (spadek o 1 proc.).

Kolejne pozycje w rankingu CBOS zajęli z wynikiem po 30 proc.: minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister zdrowia Adam Niedzielski. Obu politykom nie ufa też podobny odsetek badanych (po ok. 30 proc.).

Wybory prezydenckie. Beata Szydło kontra Elżbieta Witek. Miażdżąca opinia! SONDAŻ

Duży spadek zaufania do prezesa PiS

Zaufanie do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 29 proc. ankietowanych (minus 7 proc.), a nie ufa mu aż 56 proc. badanych (plus 6 proc.). Z kolei ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze ufa 28 proc. badanych (minus 6 punktów proc.), ale nieufność wobec niego wyraża 49 proc. Polaków (plus 3 proc.).

Przewodniczącemu PO Donaldowi Tuskowi zaufało 27 proc. badanych (plus 1 proc.), a nieufność wobec niego w listopadzie wzrosła o 1 punkt do 54 proc. 

CBOS wykonał badanie na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków od 4 do 14 listopada.

Sonda
Któremu politykowi ufasz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE