Sondaż prezydencki 2020. Duda lub Trzaskowski. Kto w niedzielę wygra wybory? Wyniki

2020-07-10 15:26
Co obiecują emerytom kandydaci
Autor: Sebastian Wielechowski, Marcin Gadomski/SE Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda

W najnowszym sondażu IBRIS dla Onetu Rafał Trzaskowski zdobywa 47,4 proc., a Andrzej Duda 45,7 proc. głosów. W tym wariancie badania pozostaje prawie 7 proc. osób niezdecydowanych. Onet przedstawił jednak także wynik sondażu z pominięciem osób, które jeszcze nie zdecydowały, na kogo oddadzą w niedzielę głos. Kto w nim wygrywa wybory prezydenckie 2020?

Okazuje się, że przy pominięciu osób niezdecydowanych przewaga Trzaskowskiego nad Dudą jest prawie taka sama. Ale to nie oznacza wcale, że kandydat KO może do niedzieli spać spokojnie. Prezes IBRIS w rozmowie z Onetem tłumaczy, że wynik sondażu należy interpretować jako remis.

IBRIS przepytał w sondażu także osoby, które w I turze wyborów nie wzięły udziału. Biorąc pod uwagę ich preferencje polityczne oraz to, że tym razem odwiedzą lokale wyborcze, wyliczono jakie szanse na wygraną mają Duda i Trzaskowski:

– Andrzej Duda może uzyskać od 46,1 proc. do 52,1 proc. poparcia
– Poparcie dla Trzaskowskiego wynosi od 47,9 proc. do 53,9 proc. wyborców

Frekwencja w niedzielę powinna wynieść 66 proc.

ZOBACZ TEŻ TEN SONDAŻ: Ostatni sondaż przed wyborami 2020! Duda i Trzaskowski powalczą o każdy głos!

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE