Emeryci

i

Autor: Shutterstock Nowe emerytury już od lipca

Druga waloryzacja emerytur jeszcze w tym roku? Polacy wyrazili swoje zdanie

Rekordowa inflacja zeżarła już marcową podwyżkę rent i emerytur. Sondaż Instytutu Badań Pollster wykonany dla „Super Expressu” wskazuje, że 63 proc. Polaków domaga się w tej sytuacji drugiej waloryzacji świadczeń. – Potrzebujemy zastrzyku pieniędzy, które zostaną na stałe w portfelach – tłumaczy Piotr Stawicki (67 l.) z Siedlec.

Druga waloryzacja jedynym wyjściem

Inflacja wyniosła już prawie 14 proc. i nie wiadomo, o ile jeszcze wzrośnie. Marcowa waloryzacja emerytur o 7 proc. została już dawno pożarta przez drożyznę. Rząd zamierza pomóc seniorom wypłacając im na przełomie lipca i sierpnia tzw. 14 emeryturę. Seniorzy oczekują innej pomocy. – Jedynym wyjściem jest dodatkowa waloryzacja. Nie jakieś trzynastki, czy czternastki, tylko zastrzyk pieniędzy, które zostaną na stałe w naszych portfelach – mówi nam Piotr Stawicki z Siedlec. – Ceny bardzo poszły w górę. Druga waloryzacja emerytury w roku byłaby realną pomocą dla starszych – potwierdza Teresa Kuca (88 l.) z Przeworska.

Kaczyński we Włocławku: Płace w Polsce rosną szybciej niż inflacja

Sondaż SE nie pozostawia złudzeń

O tym, że druga waloryzacja musi być wprowadzona, przekonanych jest 63 proc. Polaków – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster. 

Wyniki sondażu o drugiej waloryzacji

i

Autor: SE

Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, nie jest zdziwiony tym wynikiem. – Trzeba zrezygnować z 14. emerytury i zmienić zasady waloryzacji świadczeń – radzi ekspert.

Rząd nie słucha seniorów ani ekspertów i obstaje przy 14. emeryturze. – Nie przewidujemy drugiej waloryzacji – powiedział „Super Expressowi” Stanisław Szwed (67 l.), wiceminister rodziny i polityki społecznej. 

Takiej waloryzacji emerytur jeszcze nie było! W 2023 nawet 14 proc.! [TABELA]

Emeryci chcą dodatkowej waloryzacji

Teresa Kuca (88 l.) z Przeworska: - Absolutnie rząd powinien coś zrobić dla emerytów. Ceny tak bardzo poszły w górę, że za chwile będziemy się zastanawiać czy kupić lekarstwa, czy jedzenie. Druga waloryzacja emerytury w roku mogłaby być pomocą dla starszych.

Lucyna Jastrzębska (88 l.) z Siedlec: Powinna być dodatkowa waloryzacja emerytur ze względu na potworną drożyznę. Nie dajemy już sobie rady, ledwie wiążemy koniec z końcem. Dodatkowe pieniądze i to na stałe są dla nas seniorów niezbędne.

Piotr Stawicki (67 l.) z Siedlec: - Tracimy już cierpliwość, odechciewa się żyć, gdy widzę ceny w sklepach. Jest codziennie drożej i drożej. Jedynym wyjściem, by pomóc nam emerytom jest dodatkowa waloryzacja. Nie jakieś trzynastki, czy czternastki tylko taki zastrzyk pieniędzy, które pozostaną na stałe w naszych portfelach.

ZOBACZ, ILE MOŻE WYNIEŚĆ WALORYZACJA 2023. KONKRETNE LICZBY:

Emeryci będą w szoku! Sprawdź, co się bardziej opłaca: czternastka czy druga waloryzacja?
Sonda
Co by było lepsze: druga waloryzacja czy 14 -tka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE