Dr. Maciej Lasek, Lech Kaczyński

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, Marek Barczyński/Super Express Dr. Maciej Lasek, Lech Kaczyński

Lasek: Lech Kaczyński spóźnił się na ten lot. Gdyby przyjechał wcześniej może udałoby się wylądować

2022-04-11 21:00

- Kilka niezależnych laboratoriów badało zapisy czarnej skrzynki, żaden zapis nie potwierdza dźwięku wybuchu - powiedział dr Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w programie TVN24 "Kropka nad i". Lasek odniósł się do prezentacji raportu podkomisji smoleńskiej. - Przyczyną katastrofy 10 kwietnia nad Smoleńskiem był akt bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej na samolot Tu-154M z delegacją prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Antoni Macierewicz podczas prezentacji.

W poniedziałek odbyła się konferencja podkomisji smoleńskiej, na której Antoni Macierewicz przedstawił kolejny raport dotyczący katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Członkowie podkomisji podtrzymali tezę o wybuchu w samolocie i eksplozji przed rozbiciem się maszyny o ziemię. - Niczego się nowego dzisiaj nie dowiedzieliśmy, czego nie usłyszelibyśmy od Antoniego Macierewicza w poprzednich latach - powiedział Lasek. Jego zdaniem narracja, którą "dzisiaj Antonii Macierewicz głosi jest na rękę Kremla i Putina".

Maciej Lasek mówił w "Kropce nad i" w TVN24, że "nie ma żadnych dowodów na wybuch, nie ma żadnych dowodów na zamach, są za to stare kłamstwa Antoniego Macierewicza".

Prezydent Andrzej Duda o katastrofie smoleńskiej

Zapisy czarnej skrzynki

Dr Maciej Lasek dodał, że kilka niezależnych laboratoriów "badało zapisy czarnej skrzynki, żaden zapis nie potwierdza dźwięku wybuchu". - Jest to świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd, świadome oszukiwanie Polaków - stwierdził Lasek. - 10 kwietnia prezydent Lech Kaczyński spóźnił się na ten lot. Gdyby przyjechał wcześniej, być może pogoda byłaby nieco lepsza. Może by się udało wylądować. Trudno powiedzieć - dodał.

Macierewicz podtrzymał stanowisko o unieważnieniu raportu komisji Jerzego Millera badającej katastrofę z 10 kwietnia 2010 r. - Przyczyną katastrofy 10 kwietnia nad Smoleńskiem był akt bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej na statek powietrzny Tu-154M z delegacją prezydenta RP – powiedział Macierewicz.

Sonda
Czy prezydent Opola podjął dobrą decyzję o nieuruchamianiu syren alarmowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE