Oszustwo na PGE

i

Autor: SE

Dostałeś SMS z PGE o wyłączeniu prądu? Uważaj, to może być oszustwo!

2022-06-27 13:44

Oszuści nie ustają w próbach wykradzenia naszych pieniędzy. Jedną z metod jest wysyłka wiadomości SMS, rzekomo wysłanych przez dostawcę energii elektrycznej, np. PGE. W przesłanych SMS ponaglają do przesłania zaległości, których tak naprawdę nie ma. Sprawdź, jak nie dać się nabrać!

Uwaga na oszustwo! Wzywają do zapłaty zaległości za prąd - to fałszywka

Każdemu zdarza się zapomnieć opłacić fakturę za energię. Dobrze wiedzą to oszuści, dlatego rozsyłają do nas wiadomości SMS, w których podszywają się pod dostawców prądu, np. Polską Grupę Energetyczną. Straszą w niej np. takim komunikatem: Na dzień 28.06 (tu podawana jest aktualna data) zaplanowano odłączenie energii elektrycznej. Prosimy o uregulowanie należności. Pod tekstem widnieje krótki link do strony internetowej, na której mamy dokonać płatności elektronicznej. Oczywiście strona ta jest fałszywa, a jej celem jest tylko nakłonienie nas do podania loginu i hasła do konta bankowego lub podanie numerów karty płatniczej. Posiadając te informacje, oszuści mogą wyczyścić nasze konto.

Przed oszustami ostrzega PGE, które zamieściło w mediach społecznościowych komunikat: Uważaj na oszustów! PGE nie wysyła wiadomości, w których wzywa do pilnego uregulowania należności poprzez wskazany link. Jeśli otrzymałeś takiego SMS-a – uważaj - to oszustwo❗️".

Uważaj na oszustów❗️ PGE nie wysyła wiadomości, w których wzywa do pilnego uregulowania należności poprzez wskazany link. Jeśli otrzymałeś takiego SMS-a – uważaj - to oszustwo❗️Opublikowany przez Grupa PGE Wtorek, 12 kwietnia 2022

Należy pamiętać, że w obecnych czasach oszuści działający przez internet są coraz bardziej natrętni. Łatwo jest się pomylić i paść ich ofiarą. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z danym urzędem, by zweryfikować, czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają