Marek Sawicki apeluje: Donaldzie, mniej awantur, więcej programu

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS, MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS

Iskrzy na opozycji

Marek Sawicki apeluje: Donaldzie, mniej awantur, więcej programu

2023-06-21 5:03

Donald Tusk (66 l.) jest na fali. Sukces marszu opozycji 4 czerwca i rosnące słupki poparcia w sondażach dodały przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej pewności siebie. Coraz ostrzej chłoszcze na wiecach swoich przeciwników politycznych. Politycy PO kąśliwie wypowiadają się także o Trzeciej Drodze Kosiniaka-Kamysza i Hołowni. - Niech Tusk nie bawi się w misjonarza - przestrzega poseł ludowców Marek Sawicki (65 l.).

- Kurs kolizyjny, który wybrała Trzecia Droga jest szkodliwy dla nas wszystkich - mówił m.in. ostatnio w radiowym wywiadzie Jan Grabiec z PO. - Budujemy Trzecią Drogę i idziemy własnym torem na wybory, bez Tuska i PO - zdecydowanie deklaruje poseł ludowców Marek Sawicki. 

Sawicki: "Niech Tusk nas zostawi w spokoju"

 - Nikt nas już więcej nie zagłuszy. Tej siły, tej fali nikt już nie zatrzyma - mówił Tusk na wiecu  w Poznaniu. Jak się wydaje, wciąż marzy o wspólnej liście opozycji. - My nie przeszkadzamy i nie zaczepiamy Tuska ani KO i prosimy bardzo, aby oni również nas zostawili w spokoju - mówi tymczasem Marek Sawicki. - Jeśli komuś się wydaje, że odsunie PiS od władzy bez silnej Trzeciej Drogi, to się myli - przekonuje i przestrzega, że to tylko wzmocni Konfederację, która będzie rządzić z PiS.  - Oczekuję od Tuska jasnych deklaracji, jak ułoży Polskę po wyborach, a nie to, jak zdominuje opozycję. Niech Tusk nie bawi się w misjonarza - mówi nam były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL, a dziś poseł ludowców Marek Sawicki. 

Czy Donald Tusk i Jarosław Kaczyński powinni przejść na emeryturę? Politycy odpowiadają
Sonda
Czy opozycja musi się zjednoczyć, aby wygrać?