Przemysław Czarnek

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Będą podwyżki płac na uczelniach?

Czarnek do Tuska

"Donald Tusk wykorzystuje dzieci z in vitro do brudnej gry". Czarnek chce zmienić treść podręcznika do HiT

2022-08-18 15:34

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek w rozmowie z Polsat News powiedział, że widzi konieczność zmiany fragmentu o in vitro w podręczniku do przedmiotu HiT. Na łamach "Super Expressu" zdradza dlaczego. Jego zdaniem lider PO Donald Tusk wykorzystuje dzieci poczęte tą metodą zapłodnienia do swojej brudnej gry politycznej.

Syreny alarmowe podczas wywiadu na żywo! Przerwana rozmowa z Mateuszem Lachowskim l Raport Złotorowicza

Przemysław Czarnek tłumaczy, dlaczego chce zmiany w podręczniku do HiT

Jedyny podręcznik, jaki jest wykorzystywany do nauki przedmiotu HiT autorstwa prof. Roszkowskiego opisuje w bardzo kontrowersyjny sposób dzieci poczęte metodą in vitro w rozdziale „Kultura i rodzina w oczach Zachodu”. "Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju »produkcję«? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej. Ileż to razy słyszymy od ludzi wykolejonych: nie byłem kochany w dzieciństwie, nikt mi nic nie dał, więc sam sobie muszę brać". Wzbudziło to szok i oburzenie, przede wszystkim u Donalda Tuska. "Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez. Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro, to jest hodowla ludzi, kto będzie kochał takie dzieci" - mówił lider PO. - Zostało to skrzywione do tego stopnia, że fragment z podręcznika do historii i teraźniejszości o produkcji dzieci mógłby rzeczywiście zniknąć - powiedział w Polsat News minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W rozmowie z "Super Expressem" minister mówi, dlaczego widzi potrzebę zmiany tego rozdziału. - Po to, aby nie był w dalszym ciągu przekręcany i aby w ten sposób dzieci poczęte metoda in vitro nie były wykorzystywane do brudnej gry politycznej przez Donalda Tuska i jego towarzyszy - komentuje Czarnek. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają