Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS (2) Donald Tusk, Mateusz Morawiecki

O co chodzi?

Donald Tusk wbił szpilę Mateuszowi Morawieckiemu! "Od kłamstwa gorsze jest..."

2024-04-17 8:13

Premie Donald Tusk postanowił odpowiedzieć Mateuszowi Morawieckiemu, który wezwał go do sprzeciwienia się paktowi europejskiemu proponowanemu przez Unię Europejską. Na reakcję nie trzeba było dkugo czekać! Lider PO wbił mu szpilę.

Donald Tusk postanowił odnieść się do słów Mateusza Morawieckiego, który uznał premiera za zwolennika paktu migracyjnego, mimo wyników referendum, które odbyło się równolegle z wyborami parlamentarnymi. Choć udział w nim wzięło mniej niż 50 proc. Polaków, większość z nich była przeciwna temu rozwiązaniu.

- Donald Tusk jest zwolennikiem paktu migracyjnego, czego najlepszy dowód dał poprzez tzw. unieważnienie referendum - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Warto przypomnieć, że 10 kwietnia 2024 roku w Parlamencie Europejskim przyjęto pakt migracyjny, który poparło 301 europosłów. Przeciw było 272, a 46 się wstrzymało. Według Komisji Europejskiej pakt migracyjny pomoże rozwiązać problemy z procesem azylowym na terenie Unii Europejskiej.

Na odpowiedź lidera PO nie trzeba było długo czekać. Postanowił wbić szpilę swojemu poprzednikowi za pośrednictwem Twittera.

- Mateusz Morawiecki odpowiada jako były premier za sprowadzenie setek tysięcy przybyszów z Afryki i Azji do Polski. Dziś usiłuje nieudolnie zagrać rolę twardziela w sprawie migracji. Mateuszu, od kłamstwa gorsze jest tylko głupie kłamstwo - czytamy w poście.

To jednak nie koniec. Post skomentował sam zainteresowany.

- Panie Donaldzie, widzę, że forma spada, bo manipulacje coraz słabsze. Proponuję, żeby zamiast szukaniem poklasku w mediach społecznościowych zajął się Pan zamykanymi w Polsce fabrykami o których głośno ostatnio w mediach - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Relacje obu panów wydają się raczej napięte i nic nie zapowiada, że zapanuje między nimi zgoda.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Donald Tusk:

Sonda
Czy twoim zdaniem pakt migracyjny pomoże rozwiązać problemy z imigrantami?
Express Biedrzyckiej - prof. Małgorzata MOLĘDA-ZDZIECH