Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk

MOCNE SŁOWA

Donald Tusk ujawnił, ile dziś kosztowałaby benzyna, gdyby był premierem: litr za 5,19 zł

2023-01-25 10:27

Donald Tusk został zapytany w czasie wizyty w Siedlcach o to, po ile byłoby paliwo, gdyby to on był premierem. Szef Platformy Obywatelskiej przyznał, że gdyby to jego rząd miał władzę, to benzyna byłaby po 5,19 zł z litr. Tym samym powtórzył swoje zapewnienia z zeszłego roku.

Donald Tusk o cenie paliw: 5,19 zł za litr benzyny 

Donald Tusk ruszył w Polskę i we wtorek 24 stycznia, wybrał się na spotkanie z mieszkańcami Siedlec. Szef PO wspomniał, że w zeszłym roku został zapytany w czasie jednej z wizyt, o to ile kosztowałaby benzyna, gdyby to on był premierem. Wtedy Donald Tusk powiedział, że paliwo byłoby po 5,19 zł za litr. Teraz to powtórzył: - Mogę to powtórzyć, dziś benzyna byłaby po 5,19 zł. I mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością. Dzisiaj, gdybym był premierem to rachunki za prąd i za gaz mogłyby wynosić połowę tego co wynoszą teraz - oznajmił polityk. Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec mówił zresztą o trudnej sytuacji w związku z podwyżkami opłat za gaz. - Złożymy na tym posiedzeniu Sejmu, skoro premier Morawiecki, prezes Kaczyński nie chcą, albo udają, że to jest niemożliwe, prosty, bardzo czytelny projekt ustawy o tym, żeby VAT na gaz, przynajmniej do końca tego roku, był pięcioprocentowy i mam nadzieję, że to jakąś ulgę ludziom przyniesie - zapowiedział lider PO.

Pomoc gospodarcza rządu 

W ubiegłym roku rząd uruchamiał programy pomocowe dla najbardziej poszkodowanych trudną sytuacją gospodarczą, m.in. przygotował tarczę antyinflacyjną. W tym celu czasowo obniżał do zera stawki VAT na żywność, nawozy i gaz, do 5 proc. na ciepło, oraz do 8 proc. na paliwa.

Sonda
Czy wierzysz, że gdyby Tusk był premierem, to litr benzyny byłby po 5,19 zł?
Cimoszewicz krótko: Gdyby Tusk zrezygnował z jednej listy popełniłby dramatyczny błąd

Dlaczego ataki polityczne skupiają się na Tusku?

Ekspert wyjaśnia: to prosta taktyka! POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.