Donald Tusk

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Donald Tusk

O co chodzi?

Donald Tusk poznał wyrok. Sąd zadecydował

2023-09-27 13:51

Lider PO Donald Tusk podczas swoich spotkań z Polakami często wygłasza ostre opinie na temat polityków. Ostatnio jedna z nich spowodowała, ze został pozwany w trybie wyborczym przez Bezpartyjnych Samorządowców. Sąd ogłosił swoją decyzję.

Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Piły 21 września krytycznie wyrażał się na temat Bezpartyjnych Samorządowców, nazywając partię „przystawką PiS-u” i „pomocnikami Kaczyńskiego”. Politycy ugrupowania zdecydowali się pozwać lidera PO za te słowa w trybie wyborczym. Sąd Okręgowy w Legnicy miał 24 godziny na rozpatrzenie tej sprawy. 27 września zaś szefowa sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej przekazała decyzję sądu.

- Wygrana Donald Tusk w trybie wyborczym z KW Bezpartyjni Samorządowcy. Można mówić, że Bezpartyjni to przystawka PiS-u i pomocnicy Kaczyńskiego. Także tak. Wszyscy Ci bezpartyjni to kandydaci komitetu partii politycznej – napisała na Twitterze.

Post został skomentowany przez oficjalny profil Bezpartyjnych Samorządowców, z którego wynika, że można spodziewać apelacji od wyroku.

- Sąd niczego nie potwierdził. Oddalił pozew argumentując, że PDT był na wiecu a nie w mediach. Zobaczymy czy tą argumentację podzieli Sąd Apelacyjny – czytamy.

Warto przypomnieć, że gdyby sąd zadecydował inaczej, Donald Tusk byłby zobowiązany do zamieszczenia oświadczenia lub przeprosin we wskazanym przez sąd medium w ciągu 48 godzin od wydania wyroku.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak
Nasi Partnerzy polecają