Donald Tusk

i

Autor: AKPA Donald Tusk

Donald Tusk ujawnił, o czym rozmawiają głowy państw. Będziesz zaskoczony!

2020-01-04 17:29

Wielu Polaków zastanawia się, o czym rozmawiają przywódcy europejskich państw na ważnych spotkaniach? Nie zawsze rozmowy toczą się o gospodarce czy politycznych aspektach. Często schodzą na niedyplomatyczne tematy, a politycy jak zwykli ludzie lubią sobie pożartować lub rozmawiać o bajkach czy filmach. Jedno z takich spotkań opisał Donald Tusk w swojej książce "Szczerze". W osobistym dzienniku byłego przewodniczącego Rady Europejskiej możemy przeczytać o kulisach politycznej kuchni.

Tego się nie spodziewaliście. Politycy często mają dość rozmów o polityce, jak zwykli ludzie lubią sobie pożartować. Tak było podczas ważnego spotkania na szczycie, o którym wspomniał Donald Tusk w swojej książce "Szczerze". Były premier pokazał w niej o czym rozmawia się na takich spotkaniach z prezydentami innych państw. W pewnym momencie napisał: "Zagrzeb. Lubię Chorwatów, oni mnie chyba też. Zoran Milanović, premier przypomina w czasie spotkania, jak duże wrażenie wywarło na nich to, że przyjechałem w 2013 roku na uroczystość wstąpienia Chorwacji do Unii mimo nogi w gipsie (piłka oczywiście!). "Ukradłeś całe show" - śmieje się. W dalszej części wpisu dodaje: "Na którejś Radzie siedziałem między nim a Orbanem, rozmowa zeszła na czasy naszego dzieciństwa. Zoran spytał, czy w Polsce wciąż nadają w telewizji "Bolka i Lolka". Viktor na to, że to najlepszy serial, jaki wtedy oglądali Węgrzy. "Zaraz, zaraz, a był jeszcze taki o psie w czołgu" - mówi Chorwat. "Ten był świetny". "Nie, najlepszy był Hans Kloss. Jak przyjechał do Budapesztu, to na Nepstadion przyszło chyba sto tysięcy ludzi. Byłem tam z dziadkiem" - kończy dyskusje Viktor. "Ja należałem do klubu pancernych", chwalę się, ale chyba jednak nie wiedzą, o czym mówię - dodał Donald Tusk.  

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE