Donald Tusk

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Donald Tusk

Tusk prześwietlony! Nowe doniesienia. Coś okropnego. Jak tak można traktować człowieka?!

2021-02-01 11:10

Donald Tusk cały czas uchodzi za jednego z najsilniejszych przeciwników PiS. Mimo że od dawna formalnie znajduje się poza polską polityką, wielu działaczy partii rządzącej boi się Tuska niczym diabeł święconej wody. Ludzie ciągle zastanawiają się, czy były premier powróci do Polski. "Gazeta Wyborcza" właśnie prześwietliła Donalda Tuska i sytuację wokół niego. Nowe doniesienia brzmią okropnie. Jak tak można traktować człowieka, który tyle zrobił dla Platformy Obywatelskiej?!

Wróci czy nie wróci? Powrót Donalda Tuska ciągle elektryzuje opinię publiczną. "Gazeta Wyborcza" jednak nie ma dla byłego przewodniczącego Rady Europejskiej dobrych wiadomości. Wygląda bowiem na to, że powrotu Tuska wcale nie chcą jego polityczni sojusznicy. Według publicysty "GW" Rafała Zakrzewskiego działacze opozycji unikają komentarzy na temat perspektywy powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki". - "Na dziś nie ma takiego tematu" - odpowiadają. Tak jakby dla niektórych polityków opozycji jego obecne gabaryty wydawały się zbyt duże, jakby się już nie mieścił w polskim pokoju. Dla innych - zwłaszcza młodszych - jest zapewne potężnym meblem, ale z minionej epoki - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Wydaje się, że obecni liderzy Platformy Obywatelskiej i całej opozycji obawiają się, że powrót Donalda Tuska osłabi ich wpływy i notowania. - Dla liderów opozycji powrót Tuska oznaczałby kłopot, utratę pozycji i ogólne przemeblowanie. Teraz każdy ma swoje księstwo, powrót Tuska zburzyłby ten chwiejny podział wpływów - twierdzi Zakrzewski. 

ZOBACZ TAKŻE: Leszek Miller ujawnił, co zrobił człowiek Joe Bidena. Dla Morawieckiego to straszny policzek

Co na to sam Donald Tusk? Zdaniem publicysty "Gazety Wyborczej" były premier zdaje sobie sprawę z sytuacji i "dlatego nie będzie wpychał się na siłę". - Jest na politycznym stendbaju. Dokucza pisowskiej władzy, wspierając opozycję. I czeka na rozwój sytuacji - przekonuje Zakrzewski, który jednak podkreśla, że Donald Tusk "wciąż jest kapitałem w polskiej polityce". 

CZYTAJ TAKŻE: Szokująca prawda o Marcie Lempart. Sama się przyznała. Czar prysł, nie ma już wątpliwości

Minister Gryglas nie mógł się powstrzymać. To zdjęcie to hit internetu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE