Morawiecki, Tusk

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express, Paweł Jaskółka/Super Express Morawiecki, Tusk

Politycy w social mediach

Tusk drwi z Morawieckiego... na TikToku! "Kiedy wnuczka pyta, co będzie, jak dziadek wygra wybory"

2023-03-12 8:13

Konflikty w krajowej polityce nie są niczym zaskakującym. Politycy od zawsze wbijali sobie przysłowiowe "szpilki". Wraz z rozwojem mediów społecznościowych zyskali nowe kanały, które wykorzystują do różnych celów. Z takiego rozwiązania skorzystał lider Platformy Obywatelskiej, który zaczepił premiera Mateusza Morawieckiego... na TikToku.

PO kontra PiS. Konflikt polityczny wciąż trwa

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk oraz premier Mateusz Morawiecki spotykają się ze swoimi zwolennikami w różnych miastach Polski. Podczas spotkań opowiadają o planach, propozycjach skierowanych do różnych grup społecznych czy zawodowych oraz wytykają błędy i porażki oponentom. Często w słowach polityków nie brakuje żalu, złości, a także solidnej dozy uszczypliwości.

Donald Tusk na TikToku drwi z Mateusza Morawieckiego. "Mateuszek w tarapatach"

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych politycy zyskali nowe kanały umożliwiające komunikację z odbiorcami. Jedną z aktualnie najpopularniejszych aplikacji jest TikTok. To właśnie tam Donald Tusk przekazał dowcipną wiadomość skierowaną do Mateusza Morawieckiego.

Na profilu lidera Platformy Obywatelskiej pojawiło się wideo nakręcone w księgarni. Wideo opatrzone jest podpisem "Kiedy wnuczka pyta dziadka, co będzie, jak wygra wybory". W kulminacyjnym momencie widzimy dziecięcą książeczkę pod tytułem..."Mateuszek w tarapatach" autorstwa Elviry Lindo. Część internautów zwróciła uwagę nie tylko na sam tytuł książki, ale również na... podobieństwo tytułowego "Mateuszka" do premiera Mateusza Morawieckiego. 

Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości do kogo skierowane jest nagranie - wśród hashtagów pod filmikiem widzimy "tusk", "morawiecki", "polityka". 

Sonda
Masz konto na TikToku?
Express Biedrzyckiej - Tomasz TRELA