Małgorzata Kidawa-Błońska

i

Autor: Marcin Smulczyński Małgorzata Kidawa-Błońska

Wybory w Polsce

Dom większy niż niejeden pałac. Co kryje oświadczenie majątkowe Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

2023-09-13 15:55

Do wyborów parlamentarnych 2023 zostało niewiele czasu. Wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką do Senatu z ramienia paktu senackiego opozycji i wystartuje w wyborach 2023 w Warszawie. Przejrzeliśmy jej oświadczenie majątkowe. Dwa lata temu w jej życiu zaszły spore zmiany.

Małgorzata Kidawa-Błońska wspólnie z mężem zgromadziła 452 tysiące złotych oszczędności. Jest to aż o 161 tysięcy złotych więcej, niż posiadała rok temu, kiedy to na jej koncie było 291 tysięcy złotych i o 274 tysiące więcej, niż na początku kadencji w 2019 roku. Prócz tego posiada jedną akcję imienną Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze, wartą 100 zł.

Posłanka wraz ze swoim mężem, znanym reżyserem Janem Kidawą-Błońskim mieszka od dwóch lat w naprawdę wielkim domu. Ma on powierzchnię aż 438 m2! Działka, na której jest położony, liczy 926 m2. Należąca do posłanki połowa domu warta jest 700 tysięcy złotych. Poprzedni dom polityczki był dużo mniejszy, miał 143 m2 powierzchni.

Kancelaria Sejmu wypłaciła wicemarszałkini 262 tysiące złotych. Do tego doszło jeszcze 46 tysięcy diety parlamentarnej. Małgorzata Kidawa-Błońska pobiera prócz tego emeryturę w wysokości 45 tysięcy złotych. To nie koniec. Posłanka dorabia sobie w TVP, która wypłaciła jej 1,7 tysiąca złotych z tytułu zasiadania w radzie programowej TVP Polonia.

W skład majątku wicemarszałkini wchodzą bliżej nieokreślone pamiątki rodzinne. Nie podała ich wartości, ale obowiązek zgłoszenia do oświadczenia majątkowego dotyczy rzeczy wartych więcej, niż 10 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Krzysztof Śmiszek. Wiek, wykształcenie, życie prywatne i majątek

Kandydatka do Senatu jeździ elegancką, ale wiekową limuzyną. Jej Volkswagen Phaeton wyprodukowany został prawie 20 lat temu. Wzięła też w leasing Toyotę RAV4 Hybrid, samochód typu SUV. Rata miesięczna wynosi 2.6 tysiąca złotych.

To nie koniec zobowiązań posłanki, posiada ona również kredyt konsumpcyjny w wysokości 55 tysięcy złotych, udzielony przez PKO BP. Jej limit na karcie Pekao S.A. wynosi 15 tysięcy złotych.