Elżbieta Witek

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Elżbieta Witek

CO SIĘ DZIEJE?!

Dojdzie do zmiany w rządzie? Nowe nazwisko w grze. Chodzi o Elżbietę Witek

2022-09-26 11:43

Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski o tym, że może dość do zmian w rządzie. Właśnie pojawiły się doniesienia, że w grę weszło nowe nazwisko. Mowa o Elżbiecie Witek. Co ciekawe w miniony weekend prezes Jarosław Kaczyński został wprost zapytany o to, czy premier Mateusz Morawiecki będzie prowadził PiS do zwycięstwa w wyborach powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo – jak podkreślił – "jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą".

Prezes PiS o premierze: Z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki 

Jarosław Kaczyński został ostatnio zapytany o obecnego szefa rządu: - Premier Mateusz Morawiecki, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – powiedział w sobotę (24 września) w Radiu Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński dopytywany o ewentualne zmiany w rządzie.

Prezes PiS, który w sobotę odwiedził Dolny Śląsk w rozmowie z Radiem Wrocław został zapytany o plan na nadchodzące wybory i ewentualne zmiany w rządzie. "Oczywiście rozważamy różne warianty sytuacji. Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te 7 lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym" – stwierdził Kaczyński. Dodał przy tym, że "są sprawy i my się do tego przyznajemy, które się nie udały jak np. mieszkania plus". "Ale do tego wrócimy już w jakiejś innej formule. Będziemy starali się różne blokady, które są w Polsce, niekiedy bardzo mocne i to w bardzo ważnych sprawach, przełamać. Ale na to potrzebujemy nowej legitymacji społecznej w postaci wygrania wyborów i do tego będziemy dążyli. Cała reszta zależy od tego, czy dotrzemy do odpowiedniej ilości obywateli z tą prawdą, czy ten zalew kłamstwa jednak zwycięży" – mówił prezes PiS.

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński wierzy w Platformę Obywatelską. "Jest o połowę lepiej"

Kaczyński wprost o Morawieckim

Kaczyński dopytywany, czy premier Mateusz Morawiecki będzie prowadził Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa w wyborach powiedział, że w tej chwili na to pytanie nie odpowie, bo – jak podkreślił – "jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą". - Tutaj zastanowimy się nad tym w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki  – powiedział prezes PiS.

Co ciekawe, jak donosiła "Gazeta Wyborcza": - Mnożą się więc najróżniejsze teorie na załatanie rządowego sporu. Z okolic Sasina słychać, że ten dąży do zmiany premiera. I sufluje kandydaturę marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Sonda
Czy rząd Mateusza Morawieckiego poradzi sobie z kryzysem węglowym?