Dodatkowy dzień wolny po świętach? Polacy już planują, jak go wykorzystać

2021-10-16 5:45

Nie chcemy iść do pracy po Bożym Narodzeniu! 27 grudnia, czyli w święto z okazji rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, wolimy mieć jeszcze jeden wolny dzień. – Można go będzie wykorzystać do spędzenia czasu z rodziną. Dla wielu przepracowanych osób to dość istotne – mówi nam Magdalena Dukalska (43 l.) z Łodzi.

Na początku października Sejm uchwalił nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Przypada ono 27 grudnia, czyli w rocznicę wybuchu powstania. Decyzją Sejmu ten dzień nie będzie wolny od pracy. Nie jest to jednak zgodne z oczekiwaniami Polaków. Z sondażu Instytutu Badań Pollster zrobionego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że za wolnym dniem 27 grudnia opowiada się 54 proc. respondentów. Dlaczego? – Uważam, że pracujemy zbyt dużo, więc każdy dodatkowy dzień wolny od pracy każdemu się przyda – tłumaczy Robert Łaska, 27-letni informatyk z Łodzi. 

Polacy postawili sprawę jasno: przedłużcie Boże Narodzenie!

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Mamy prawo odwoływać się do Lecha Kaczyńskiego

Większość Polaków wie, jak spędziłaby dodatkowy wolny dzień między świętami a sylwestrem. – Możliwe, że dzięki dłuższemu weekendowi wybrałbym się w daleką podróż do rodziny za granicę. Do tej pory nie wystarczało mi czasu, by odwiedzić siostrę w Anglii – opowiada Jacek Zając (47 l.) z Sokołowa Podlaskiego. ABR, TEM, WOŹ, DK, BO

Robert Łaska (27 l.) z Łodzi:

– Dodatkowe święto narodowe i dzień wolny tuż po świętach Bożego Narodzenia to bardzo dobry pomysł. Uważam, że pracujemy zbyt dużo, więc każdy dodatkowy dzień wolny od pracy każdemu się przyda.

Magdalena Dukalska (43 l.) z Łodzi:

– Na pewno nowe święto narodowe, a co za tym idzie dzień wolny, to dobra idea. Można go wykorzystać do spędzenia czasu z rodziną. Dla wielu przepracowanych osób to dość istotne.

Jacek Piwowarski (50 l.) z Grajewa (woj. podlaskie):

– Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego powinna być dniem wolnym od pracy. Polacy i tak pracują najdłużej w Europie. Poza tym mamy bogatą historię i jest bardzo ważne, abyśmy ją pielęgnowali.

Miliony na nagrody dla urzędników Ministerstwa Zdrowia! A co z medykami?

Agata Seweryn (45 l.) z Białegostoku:

– Oczywiście, każdy dodatkowy dzień wolny by się przydał. Nie wiem tylko, czy z punktu widzenia gospodarki tych wolnych dni nie mamy w Polsce już zbyt wiele. Ważne jest, żebyśmy wiedzieli, co akurat świętujemy.

Mirosław Krzesiński (61 l.) z Siedlec:

– Zaraz po świętach Bożego Narodzenia dzień wolny? Bardzo dobry pomysł! Dzięki temu spędzę więcej czasu z rodziną. Wydłuży się też świąteczny weekend w ostatnich dniach roku.

Jacek Zając (47 l.) z Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie):

– Dzień wolny po świętach to doskonała sprawa. To dzień na odpoczynek od ciężkiej pracy. Dzięki dłuższemu weekendowi może wybrałbym się do rodziny za granicą, na co do tej pory nie starczało mi czasu.

Katarzyna Waliszewska (33 l.) z Przeworska (woj. podkarpackie):

– W grudniu poświąteczny dzień wolny przydałby się bardzo. Przed świętami wszyscy robimy nadgodziny i pracujemy za cały rok, bo każdy robi większe zakupy. Dzień wolnego na odetchnięcie byłby super!

Krystian Czernysz (28 l.) z Przeworska (woj. podkarpackie):

– Bardzo dobry pomysł z tym dniem wolnym. Zwłaszcza dla tych, do których na święta rodziny przyjeżdżają z zagranicy. Zawsze to jeden dzień więcej na odwiedzenie bliskich i beztroskie świętowanie.

Sonda
Czy 27 grudnia powinien być dniem wolnym od pracy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE